hi mummy, sblm ni sy ade sejarah gugur , kndungan x mnjdi. scan x nmpk, tahu2 da bleeding.

skrg sy sedang mngndung, bru 4 week 6 hari, dlm mse sme sy risau, sy hrp kali ni kndungan sy mnjdi. skrg sy tgh alami cirit birit, adekah mngndung x bole mkn pds? bole x sis mummy bg smngt dan kekuatan untuk sy. sy x nk sjrh mengulang kembali . sakit gugur smpi skrg msih terasa lg 😰😭

2 Balas
Tulis jawapan

husnudzon saja dengan perancangan Allah ❤️ saya pun pernah gugur, awal2 2nd pregnant after gugur tu, agak overthinking. kalau boleh , awal2 ni jangan makan langsung pedas 🤗 sikit2 boleh la sekadar nak merasa. makan pedas memang akan sebabkan cirit birit , sembelit time pregnant. macam saya , saya husnudzon dan sentiasa percaya yang sentiasa ada pelangi selepas hujan 🤗 mungkin tuhan nak bagi yang lebih baik kat kita . mak saya kata, Insha'Allah kita dapat lebih baik dari apa yang kita dapat sebelum ni 🤗 mak saya suruh redha , sabar . so second pregnancy ni, saya banyak bedrest, tak banyak bergerak masa trimester 1 , now alhamdulillah dah trimester ke 2 , nak masuk bulan ke 6 dah 🤗 elakkan overthinking ya , jaga makan, jaga minum .

Baca lagi
2y ago

baik sis trima ksh bnyk2 insyallah

banyak bdoa. jgn pikir pasai gugur yg lepas. takut BP naik... takbaik utk kdungan

2y ago

baik sis sy akn ingt