31 Balas

Sy hari tu ms minggu 10, scan detect cyst 9cm. Scam lg minggu 12, cyst sy membesar 13cm. Doktor pun kata sama, tunggu msk 2nd tri br operate buang. Jgnlah membesar lg. Sy risau nk menunggu. Sy anak kedua. Tak pernah ada mslh cyst. Sy scan frst sbb perut sy membesar sdgkan br 10 minggu. Sy hairan mcmana blh ada cyst and knapa dia membesar. Klu dh besar mcm tu, nk harap mengecut mmg takdelah

Mkn.... Hilang selera nk mkn. Tnya doktor ada tak perlu sy jaga pemakanan, jgn mkn itu ini. Dia ckp xde kena mengena. Semua tu tak berasas...ms 9cm tu pun dh jg x mkn ayam, daging, soya etc. Mcm org2 ckp. Membesar juga....

insyaAllah semoga semuanya baik2 jee buat puan n baby. situasi puan sama mcm my friend sebijik. alhamdulillah baby dia selamat masa operation buang cyst tuu. dan skrg anak dia da masuk 1tahun dh. puan fikir positive jee yee. bnyk2 berdoa dan zikir. insyaAllah

🤲🤲🤲🤲

saya doakan Allah permudahkan segala urusan awak ye. Bby dan ibu selamat dan sihat. doa banyak² mintak Allah bantu. Ini ujian untuk awak dan suami. semoga terus tabah dan sabar melaluinya.. fikir yg positif, Insyaallah pasti semuanya baik² saja..🤲🏻❤️

InsyaAllah sis sy akn cube ikhtiar 😊

saya pun ada cyst belah kanan. dermoird cyst yg mmg kena operate kalau nak buang, dlm 6cm. skrg pregnant 38 minggu 1 hari. doktor pakar ckp kalau czer buang sekali or lepas bersalin je buang sbb tk ganggu baby and cyst tk membesar. doakan ye semua selamat 😟

InsyaAllah sis semua akn baik2 je.. Amiinn 🤲🤲

TapFluencer

kene jaga makan kalau nak kecutkan..soya musuh terbesar cyst..saya lepas disahkan ada 2 ketul 4cm 4cm saya stop makan apa apa cetuskan cyst termasuk anything dgn soya 2 tahun..alhamdulillah mengandung..scan tinggal seketul tu pun saiz 2cm je..

Iye btul sis..

Sy pun thun lps doktr ckp ad 5cm tp bila g scen kt o&g x ad pun sbb scen mesin kt kg ni x clear.syukur sy klu x risau hr2 dn risau gngu bby dn kemgkinn kku gngu bby akn slin acara czer..mse tu mkn kunyit hr2 wt ulam

Ya wt ulam mkn je.ad org brtau Blh hilng fibriod dn cyst tu

moga dmudahkn urusan..sypon ada teratoma cyst dekat ovari knan...4cm..skg preggy dah 23w..tp doc o&g ckp xperlu dtg appoitment lg...tggu smpai bersalin..Baru tgok macam mana...

iye btul..kurg 5cm Xperlu operate lg..mmg dia ckp cmtulaa..Takut berbelit..setakatni follow uo je kndungan dl...Smpi bslin nnti bru kite tgok..tp kalau bleeding ke ape..trus g emergency la..doc pon ada ckp masa bslin nnti risiko dia mgkin sakit dia tu tllu kuat n tkut bleeding teruk...Arap2 xde apelaa..

sy pn de jga sis..tp sy dlm 2.5cm mcm tu tp 3bulan kndg cust tu dh x de kecut sndri..moga dprmudhkn sgla urusan sis n moga bby cht hendaknye

Jge elok2 sis jge makan... Semoga sis dan baby pon akn selalu sihat.. Amiinn 😊

TapFluencer

Allahuakbar. Moga dipermudahkan urusan operation tu nanti. Dan moga mommy dan baby selamat ya 💕 doa banyak² moga Allah lindungi

insha'Allah semoga dipermudahkan semuanya...saya dlu pn ada tp lg besar 10cm 😅.. bersalin scara ceaser sbb nk buang cyst tu

Tapi yg lagi takot bile doc tye nk operate tegak ke melintang..tp doc bg cadangan melintang sbb nk berak nnt xsakit Sgt... Kate nyer la xsakit Sgt hehhehe.. Ayooo lg seram..

Soalan popular

Artikel Berkaitan