6 Balas

Terpulang pada ibu kalau rasa ada keperluan nak guna okay ja nak beli… Macam saya sendiri tak suka sangat gadget2 baby ni sebab baby cepat membesar, barang2 baby mahal2, guna kejap ja itu pon kalau guna.. Babycoat, stroller saya tak pernah beli untuk anak2 saya just guna carrier jaa itu paling convenience pada saya… Lain ibu lain pandangan…

kalau saya memg plan nak beli sbb anak 1st boy dlm 4 tahun, takut kita letak baby kat bwh nnt dorg terpijak2. sekurgnya letak dlm ni biar abg dia tgok dri atas je, so nk buat kerja boleh bw ke hulu hilir tempat yg kita boleh tgok. cuma better bbycot yg boleh adjust bwh tu.

Ya btul sbb sy fkir tkut ank 1st ni duk main2 lgipun ank 1st ni bru stahun lebih bkn reti fhm lg tgokjagakn adiknya.

bagi saya, anak first sy umur 2 tahun dan sy planning utk beli. dulu pon beli tapi rosak and tk pakai lama pon. kali ni sy beli sbb anak 1st saya baru 2 tahun, takut dia lompat2 tak nampak baby kat bawah. so, selamat ada babycot ni

Ya, sbb fkir kselamatan bby dri kena kcau main dgn kakaknya n pstu fkir myb senang nt nk bt keja rmh klau letak dlm bbycot.

saya rasa tak perlu,sbb berdasarkan pemerhatian saya..baby cepat membesar..sy lihat kakak dan kakak ipar saya beli babycot mcm gambar awak tunjuk ni,baby 1/2 bulan je diorang guna,lepas tu simpan,mcm tak function sangat😬

Lebih menyakinkan, tk perlu. Tk berbaloi. Ank lebih selamat tido disisi ibu. Bbycot ni bahaya. Bnyk dah kes2 jadi pd ibu yg ltk ank dlm ni. Dh kalau ank 1st xguna , mksdnya sis pndai urus ank tnpa guna bbycot ni.

Tu sbb penting utk jarakkan kehamilan.Bukn skadar kesihatan ibu shj, juga utk pemantauan ada ank yg msih kecil. Tp terpulang pada parents nk guna ataupon tidak.Tk guna bbycot risau kakak abngnya ganggu. Tp kalau guna babycot , tiba2 atas kcuaian parents ank tergolek lagi bahaya. So parents perlu alert sentiasa memerhati gerak geri bila ad ank kecil. Buat la mcm mna sklipon utk elakkan sesuatu tu brlaku . Kalau nk jadi , jd juga wlupon depan mata. So terpulang pd parents jikalau mampuu ..

saya guna babycot tapi bukan jnis mcm ni. saya bali jenis yg boleh turunkn habis palang so time tido boleh sambung kt katil. time siang boleh letak klau kita buat keje. even tido siang pon dlm babycot.

Yg jenis kayu tu ke? Klau yg kayu tu boleh pakai smpai ank besar skit pn tkpe kukuh la kn?

Soalan popular

Artikel Berkaitan