13 Balas

pengalaman sy keguguran kandungan 3bln...mase tu blm g scn kt klinik swsta...then sy pn x th yg kantung sy 0...bile keguguran tu then doc cek2 mmg hanya ade kantung sje..trpkse doc bg ubt thn sakit then x lame tu sy rase cm ade bende trkeluar dgn sndiri nye...bile sy g cek kt bilik air then pgl nurse...nurse cek mmg kantung sje yg keluar...bby xde pn...

Kalau boleh tggu je, jgn cuci dulu..tggu je selalunya dia akan keluar sendiri. Masa saya dulu pun sama, dia start with bleeding, then bbrpe hari lepas tu kantung tu keluar sendiri. Kalau tanda2 keguguran tu takde lagi..jaga je betul2 dulu sbb some cases sbnrnya tak kosong pun..(sbb nampak kantung puan mcm cantik je bulatnya)

pada saya kalau boleh jangan cuci dulu. tunggu dia jatuh sendiri. sbb ada sy tgk beberapa cases sebenarnya kantung dia x kosong pun. cuma masa scan je x nampak. sbb kantung puan nampak bulat means nampak cantik. kalau mcm sy dulu gugur masa scan kantung saya dah x nampak bulat. nampak lonjong mcm dah tinggal nak turun je.

kandungn xmnjadi ..sya gugr bln 9 th lpas.xkena cuci buat air kat bidan turun sdiri.. alhamdulillah skg pregnant lain dh 7 bln lbih..pantng btul2 lpas gugr Insyaa Allah ada rzeki sis nti

sis..sbelum cek kantung kosong sis masih rasa loya tak??🤧normal tak kalau kantung kosong kita masih rasa mcm normal pregnant perut besar n loya

Tahun lepas saya keguguran pada usia kandungan 3 bulan / 11-12 minggu .. Memang masih ada loya dan perut masih besar mcm biasa masa doktor soh tggu 2 minggu tu ..

Saya pun mengalami macam sis . Dah 10 minggu tapi kantung saja nampak 🥺 risau sangat . Ini first baby saya

sama macam saya. bulan 3 aritu keguguran. kandungan 15minggu. tp nampak kantung shj😢

mana , macam mana boleh takda janin yaa ada kantung jee . seriau dengar

allahu. tp rasa tak simptom2 mcm loya, morning sickness dll tu?

soalan sma..🤧tkut dgr..apa yaa sis tu rasa wlwpun kantung kosong...adakah masih tetap loya dan perut klihatan tetap besar

VIP Member

semoga dipermudahkan urusan, maaf kalo soaln da lma

Soalan popular

Artikel Berkaitan