29 Balas

Inshaaallah okay dah tu sis..Nnti sis dah bersalin dia dah 2thn keatas..Saya dlu baby 8bulan pegnen yang kedua..Yang penting sis kena sntiasa fkir positif brsedia dri fizikal dan mental..Alhamdulillah baby first 1thn9bln adik dia 4bulan dah skrg..

saya anak umur 1tahun 8bulan pregnant anak ke-2 , sekarang umur anak dah masuk 2tahun3bulan alhamdullillah dapat suami yang sangat membantu mula2 je rasa penat tapi lama2 boleh hadap sekarang tengah tunggu due 16/12 huhu doakan saya yer ibu2 🤲

kalau risau kenapa tak plan awal2. bila dah pregnant ni nak mcm mana, takkan nak buang. berdosa kan? buat saja mcm biasa. cukup masa buka buku pink & ikut saranan doc/nurse. sbb nak menyesal skrg pun dah takda makna. jalani saja.

VIP Member

ank sulung bru 6 bln sy dh preggy ank ke 2 tpi syukur abg skrng dh umur 3 thun adk stahun lebih abg dy pintar jaga adik dy tk prnh pukul cuma reaksi muka geram tu slalu muncul skrng adk dh stahun 7 bulan lgi sbulan dpt adk bru ..

jangan risau sis. rezeki allah bagi tuu kita enjoy je moment bila anak kecil² ni. nanti dh besar kita rinduu semua tu😁 anak sy bru setahun dh nk dpt adk syukur sngt yg penting suami kena main peranan sama2 bantu handle anak

jangan risau. saya pregnant time anak first baru 1 tahun 2 bulan. tapi alhamdulillah semuanya okay je. percaya dengan Allah. Allah pilih kita sebab Allah tahu kita mampu. cuma kena banyakkan bersabar, jangan stress2.

Mental dan fizikal kena kuat sis pregnant jarak dekat.. Yg penting suami rajin ringan tulang dan bg sokongan moral.. Next pregnancy klo sis tak nak ank dlm tempoh terdekat bole guna kaedah perancang yg sesuai..

sy pula. ank genap umur setahun dah prgnant😂. bln ni sambut birthday ank yg ke satu tahun, bln dpn prgnant. mula2 tu rasa down tpi mkin lama mkin happy sebab dpt baby girl. ank pertama baby boy.

VIP Member

Sy preggy no3 time ank no2 setahun 7bulan, xsangka jarak dekat, tp Sy happy je sbb jarak sulung dengan no2 4tahun & 4kali gugur. Yg ke3 ni memang rezeki cpt 😁

TapFluencer

Salam. Moga dipermudah urusan. Dah rezeki lah tu mommy. Apa pun moga dikurniakan kesabaran dalam proses kehamilan dan mengurus anak yang masih kecil

Soalan popular

Artikel Berkaitan