βœ•

9 Balas

Kalau rase mcm buble mende meletup kecik ha tu baby gerak la tu,dl ms ank 1st sy pon tak tau rs dea yg 2nd da tau oo ceni so da dpt rs dr 14 weeks lagi sbb da tau.ms 1st dulu blur gakla hahah bes kan .nanti da lg besa boleh beze baby tgh menyiku ke menendang ke sendawa ke kentut ke

Hahahah sendawa ke kentut pun boleh beza ea sis, tu la sy kena perlu lebih menghayati kot🀭

Saya 18weeks baru rasa. Biasa lepas makan dan tengah malam. Kadang rasa macam tendang. Kadang berombak. Tapi kena menghayati betul kalau malam. Hehe. Teruja betul rasa dia bergerak-gerak tu.

Mungkin sy tk menghayati tu tk berapa rasa 🀣

saya 17weeks , dh rasa baby bergerak mcm bubble bubble dlm perut tapi belah kanan kdg belah kiri , ada jugak rasa ngilu sikit tpi tk ketara sbb mcm kulit lembut bersentuhan je

Yeke? Saya rasa ngilu juga tpi tu lah tkleh beza baby tendang ke apa. Bila usap perut senyap pulak diaπŸ˜‚

hahahahaha sama mcm saya tertnya2 jgk tp skrng mcm bunyi letop2 dlm perut πŸ˜…πŸ€£ tertnya jgk lpas tue duk cramp je...baby nye tk gerak2 lgi ahahahhahaa

biasa kalau baby bergerak perut akan rasa mcm berombak. tgk kentut ke tak lepas rasa berombak tu. kalau tak kentut maknanya ya baby sedang bergerak πŸ˜‚

Haha thnks sis

klau sy time baring melentang bru rsa,dia mcm bunyi pop mcm tu dlm perut haha tu dia tendang la tu,klau tgh bt keja mmg xrasa

saya wktu 18w bru rsa sikit2 mcm denyut2..kena baring letak tngn bwh perut or pusat & menghayati betul2 bru dpt rasa πŸ˜‚

haha tulahh, kdg2 bila kita letak dkt situ snyp pulak, main2 pulak dia πŸ˜‚ skrg sy nk masuk 20w makin terasa gerakan dia tu, kdg2 lama jgk mcm bergerak gerak dr kiri ke tngh ke kanan

Saya genap 18week terus rasa tendangan tu mcm kuat je rasa, suami letak tgn kt perut pn rasa bby tendang.

cuba duduk diam, tgk ada pergerakan x kat perut. kalau rasa & nampak tu betul la Tu Ada baby kick

tapi sis kalau sy duk diam perut tu macam berdenyut sekata camtu .. ke sebab detak jantung kita ??

Soalan popular

Artikel Berkaitan