10 Balas

VIP Member

sy nk share pengalaman sy bersalin baru2 ni... tapi di hospital sultanah aminah, jb. Sbb musim kovit kan.. so prosedur same je.. dgn suami tak boleh teman bersalin or hantar brg sampai ke wad. ok.. mcm ni, sy pi serah diri drive sendiri ke spital ( bkn nk bersalin, just nk pi cek balik scan n air ketuban atas referal doc kk, pagi tu da checkup kat kk ). Sy bawak 2 beg, asal nyer da siap2 brg sy n brg bby.. disebbkkn sy konfiden tak kne tahan wad. Sy kumbah2 balik beg kat kereta. bawak yg penting je ( kain batik & baju ank yg siap label utk ke LB je ).. brg yg lain sy simpan dlm bonet keta. Bakul utk makanan & minuman mmg blom stanby.. konon nk soh suami bawakkan nanti. dipendekkn cerita, lpas masuk bilik saringan, kne tukar kain batik yg kita bawak, baju pakai baju yg kita dtg tu. lpas selesai cek.. rupanya jalan sy da bukak 4 cm . Terus kne tukar baju hospital, misi just nak pempers n baju bby je, pad n suar dlam mama, which mmg da siap2 dlm beg kecik. Beg baju yg sy bawak tu misi soh simpan dlm loker. Beg baju sy ti nanti lpas berslin baru akan bawak naik sekali ke wad bwrsalin. Misi mintak sy ic ngan rm5, dia tolong registerkan since suami sy masih kat tmpat kje. . Sy slamt bersalin pukul 9.30 mlm.. disorong ke wad dgn bby. Dalam LB, boleh maim henfon lagi.. masuk pukul 5, sy sempat wasap suami soh bawak bakul makanan, berus gigi,sabun ngan pad bersalin..😅😅. Sy soh dia dtg anta brg bile sy da slmat bersalin sbb dia bkn bole naik tgk sy pon. Katil pon belom ade. Dr mlm tu sampai esk nyer pkai baju spital. Bby plak mmg tak mandikn..pakai baju yg bawak dlm LB. Pgi kul 10 da settle semua bole discharge. Sy balik ngan pakai baju n kain batik yg pakai smlm. Sbb beg yg sy bawak takde baju sy n bby, pempers pon takde ( sy mintak ihksan misi.. dpat laa pempers free gift ..😅😅. ) Suami plak, lpas sy bersalin dia sempat dtg, ( mmg ontime laa sy wasap dia da sampai ) bawak bakul makanan tapi dia malas nk amik beg sy lagi satu kat bonet keta ( da malam so malas nk pusing2 cari keta sy kat mana..😅😅.. gud new is.. dia sempat tgk bby, iqamatkan n bawak balik uri malam tu jgak.. sorri panjang sikit.. point dia.. bawak beg brg2 byk2 last2 tak pakai pon..

mudah2an kovit da reda masa tu

VIP Member

Saya memula nak pack bag luggage tarik macam ni tapi terfikir nak mengangkat kat hospital tu, mmg sah2 tak larat. Tapi takkan nak buka beg tu dan tinggal terbuka atas lantai ye dak? Saya fikir bawa beg pegang je kut yang kain canvas berzip tu. pasal luggage mcm puan kadang tak isi barang pun dah berat, melainkan puan punya luggage lightweight edition. Ini pendapat saya

sy pun masa bersalin tahun lepas bulan 1.. bawa luggage jugak.. gambar frozen lg (pinjam adik punya) haha tp yg kecik je la.. ngam2 brg sy dan baby.. bakul kecik satu.. doktor masa perasan frozen tu dia siap tanya misi "baby puan ni baby apa?" "baby boy" "mesti teringin baby girl ni" haha 😂😂😂😂 sy snyum je.. kalau ikut hati nak ketawa.. 😄

barang bawak yg perlu and yg kita sndiri bole bawak je sbb nnti suami bole hntar sampai guard tingkat4 sahaja . kita kena angkut sndiri . pastu kalau rezeki dpt wad awal. angkatla beg tu sndiri tade yg tolonggg . makan minum kena ready sndiri sepanjang di PAC . suami bole hntr takat guard je . foodpnda grab pun sma

guard akn tolong hntr beg kalau kita dh dlm lb room . kalau masih di rauangan pac . kena gi ambik sndiri

hi awak . saya sekarang di spital shah alam . di bahagian PAC (ruangan menunggu untuk dpt katil naik wad) dari 4hb smpai sekarag . makanan dn minum tade sedia. tidur pun merempat kat sini . sapa cepat dia dapat tmpat tidur . saya harap sis dh sediakan mental dn fizikal ya ..😊

saya belum bersalin . due 24/1 .

Ibu asingkan (masuk zip lock lain) bajudan pampers baby yg kena bawa masuk labor room. Supaya senang takyeh buka beg. Dan pad utk ibu juga. Klu tak prepared hospital akn bagi juga.

oo.. kena kuakan siap2 yg tu ye... tq... risau plk nak bawa beg roda ni kot2 kena gelak. huhu

kalau awak dh bersalin. nnti bby nurse bagi bersih semua dh settle pastu nurse bawak bby ke depan kat ruangan tunggu luar untuk suami azan and ambik uri.

yaaa tingkat 4

Sis nanti dah beranak boleh share experience tak? Saya due bulan 3 ni plan nak beranak di hospital shah alam juga 🤭

insyAllah. :)

bawak beg beroda senang kita nk urus tade nk angkut berat berat .

mmng guard tak kasi . tapi taktahu bila nk dpt katil . and kesian kat husb nnti nk dtg hantar . kejap kejap dtg hntr makan la beg la itu la ini la . bawak beg isi barag ibu dn anak sahaj . beg kecik guard kasi masuk . beg besar tak bole

Ada je org bawa. Klu dah masuk wad baru suami boleh hantar.

Soalan popular