46 Balas

Kekacang macam badam, walnut etc, kismis, prun, kurma, jambu batu, epal hijau. Itu yang saya cuba, dan boleh makan masa muntah hijau Ramadhan lalu. Air putih/masak saya campur ribena atau sunquick. Saya paksa minum air susu kambing. Tapi suam2 panas gitu, campur coklat sikit. Obimin ka Zencofer ka, memang buat saya muntah. Jadi fobia nak makan, akhirnya saya makan asid folik ja.

VIP Member

sis g hosptal sis . bgitau moning sickness teruk.. posisi kita sama sis . sy smpai truk sgt naik asam lembung tiap kali sendawa.. mkn apa pn xboleh.. pastu sy g hosptal bgitau sy trus sgt ..pastu warded dia bgi tmbh kalsium melalui air yg dia pasang msuk kt dlm badan kita.. pastu skli tahan muntah.. alhamdulilah 2 mngu sy kt hosptal.. pastu discaj je trus dah tak de alahan teruk

Nasihat: Sabar. Pergi klinik minta tukar ubat. Beritahu nurse sis tak boleh tolerate dgn ubat skrg. Doktor kata 14 weeks mual muntah dijangka hilang & betul mual muntah sy mula hilang walaupun ada sekali dua muntah. Saya pun pregnant mual muntah sejak 5 weeks lemah sampai depression fikir bila nak mati. Tapi bila bayi dah keluar inshaAllah sis & suami akan gembira.

Sy pun ada gastritis sis.. teruk juga morning sickness mcm sis.. dari 7w sampai dekat 12w camtu.. so apa sy cuba buat, p farmasi beli veloxcin dan mkn pantoprazole. Tp ubat gastrik ni sy mmg dh lama on sbb kes sy pernah muntah darah sampai kena buat scope(jolok masuk camera tu). Sy harap sis kuat dan sabar.. kalau dh xblh tahan sgt.. masuk je drip.. moga cpt baik ya sis

sama preg 9w skrg ank no 3..tengah alahan jgk.. mmg perut berangin.. muntah pom keluar angin dan asid jer..asam saya kurg mkn sbb nti btambah asid..air sejuk,suam x bleh telan..air panas bleh sbb bleh bg sendawa.. mkn snek yg xde bau mcm bskut bile rasa lpr.. bau wangi pom xbleh..sabun pom saya tukar yg xde bau..sbb bau wangi bau mknn boleh jd mual pening..

sy sama mcm sis..mmg telan ape pun xboleh..ubat zincofer mmg xleh makan,sy tukar maltofer..pape pun sy tetap makan,biarpun muntah balik..xsanggup nak masuk hospital..sis cuba minum air pakai straw,mcm sy lidah sensitif sgt..lepas makan mesti rasa aftertaste yg boleh buat muntah..makan pun sikit2 tapi kerap..selalu gosok gigi,lidah kalau boleh..try n error..

VIP Member

hi sis. saya pun alahan teruk sama macam awak. makan apa pun tak jalan. 2 kali masuk hosp, berat turun 5kg, muntah lebih 10x sehari, sampai terduduk bersila sambil muntah. hari hari menangis stress dengan hidup. paksa jugak diri untuk kuat demi baby. insyaAllah sikit jer lagi awak nak masuk 2nd tri. alahan akan beransur hilang. stray strong ibu ! ♥️

kalau ubat tmbh drh tu awak xngam awak tkr ubat tmbh darah lain boleh juga xda mslh..sbrlah awak mmg mcm tu klu ada pregnanacy sickness..klu btl2 xtahan pegi jak hsptl nnt dorg akan bg air utk bg masuk air dlm bdn supaya bdn awak cukup air..nnt masa berklinik bgtau dorg apa awak alami mesti bgtau jgn diam supaya dorg alert..kuat ya awak

sy trmstr prtma tak truk mna...tpi bdn lemah sbb kurng mkn...x slera nk mkn nsi..mkn pun 1 2 sdu je. klau lbih rasa nak muntah...mual2 smpai naik gstrik..yg sy bleh mkn cuma mee je..tu je sy mkn slma sbuln..berat trun 2kg..nurse kta tak pe klau nk mkn mee...drpada lngsung tak isi prut..

serupa jg sy... trimester pertama ni pn da morning sicknes..part pling teruk sakit xthn bila GERD 😣😣 Allah sj yg tau sakit xterkata...😭😭kdng seharian dr pg ke mlm...walaupn da mkn still jg GERD...kdng² naik buntu xtau nk atasi mcm mn...terpaksa berbaring je menahan sakit😭

Soalan popular

Artikel Berkaitan