12 Balas

Kalau sy, sy prefer beli barang baby kat kedai tak kesah la kat mall ke kat kedai baby ke. Kita boleh rasa material barang tu sesuai ke tak utk baby sebab bukan semua boleh kita guna kat baby sebab baby ni kulit sensitive. Sy campur, ada yg beli online, ada yg beli kat kedai terus. Kalau beli online ni masalah dia kita tak tau barang tu mcm mana. Sekali sampai2, saiz kecik jadi tak muat la, kain tak selesa la, luar expectation la. Kalau nak murah, kena banyak buat survey. Ada je jual kat kedai dapat baju sepasang rm10 yg berjenama. Kalau nak beli online, banyak2 la baca review walaupun nanti bila barang sampai, pendapat kita lain daripada yg kita baca kat review.

Sekarang ni, online je mudah. Risau nak pergi mall. Lagi2 skrg ni org tgh betul2 balas dendam sbb pkp lama kan. Mesti mall ramai org. Murah ke mahal depend sis nak beli yg mcm mana. Kalau online kat shopee ja, murah lah. Kalau online yg local brand ke branded ke, pricey jgk la. Sama je. Murah Kalau sis pandai cari vouchers ke mcmtu Kalau online. Depends jgk nak beli yg mcm mana utk anak. Pros kalau dekat mall/kedai lagi fizikal la, boleh pegang2 rasa2 dulu material mcm mana. p/s: Kalau beli online, rajin kan baca reviews dulu, hekhek

VIP Member

Dua2. Brg yg mahal sye beli kedai sbb nk pegang, rse, contoh mcm stroller ke breast pump ke. Tp mcm baju pon sye ada beli online jek, contoh beli kt baby shop sbb tw sne kualiti baju ok. Tp mcm seller dri cina saya elakkn sbb pnah beli n dpt baju keras. Alat2 mcm gne dekat bdn baby sye beli dekat kedai baby shop, klo penyidai semua sye beli jek mana2.. bykkn survey online brg n jenama apa awk nk beli, save or print screen dlu. Brg mahal beli sebulan sekali, murah2 bila promo terus check out.

Saya start beli online masa kandungan 16week,byak beli kat shoppe, mmg murah, kain pun mmg puas hati,yg sya bli kat kdai setakat ni cuma brg mandian, tisu basah dgn pampers.breast pump, maternity pad,breast pad, hospital bag dan bnyak lgi brg baby semua bli kat shoppe🥰beli sikit2 every month

Saya prefer beli online jer. Dengan keadaan covid sekarang ni. Walaupon dah kurang kes. Tapi covid tu boleh jer ada dekat mana2. Saya masa pregnant haritu kena covid. So kena warded seminggu lebih. Nasib stage 2 sahaja. Silap saya sbb jumpa family tak jaga sop.

babyshop ade. semua ade macam2 ade barang bby. online mcm tak puas hati la beli kan. nk depan2 tgok dgn mata sndiri. hihi bnyk je bbyshop dah bukak

Nk best beli sndri dpn mata sbb bole tgk jns material kain klau online kdg kain tu x bpe elok 2/3 bsuh jd besr

Saya first time so ada yg akan dibeli secara online & ada yg nk beli dkt kedai.

beli kat kedai,boleh rasa sendiri kain baju bby sedap tak sedap.

hahahaha.......

Soalan popular

Artikel Berkaitan