Nak mengandung lagi tapi…

sekarang saya tgh ambik Depo dan bercadang nak berhenti buat seketika sebab saya cadang nk bg adik utk anak saya..πŸ˜ƒ saya nak tahu berapa lama mommy semua mengandung balik ya bagi yang pernah ambik Depo.. #depo #nakhamil

11 Balas
Tulis jawapan

depo kurang elok sis . saya depo mase kali pertama cucuk bulan 7/2019 lepastu memang x dtg period sampai 6bulan . saya last cucuk depo bulan 2/2021 sebab berat naik melampau . lepastu memang x dtg period . sekali dtg period tu bulan 4/2021 darah memang x berenti langsung sampai nk dekat 4bulan . darah x bnyk tapi ada laa tiap kali nk kencing tu keluar mcm warna coklat . tiap hari yee memang stres sngt sampai laa saya berape kali pegi ke klinik swasta tapi doc cuma bagi ubat berenti darah . bile ubat habis darah keluar semula . sampai laa saya mengadu kat doc kk . doc cadang try pil perancang pulak . saya mula makan pil bulan 11/2021 dan bulan 12/2021 . lepastu saya berenti . alhamdulillah mkn pil tiap bulan dtg period . lepas saya benti pil memang terus lekat baby baru . saya tau yg saya lekat pon mase dh masuk bulan 2/2022 awal tahun ni . tu pon pelik sbb x dtg period so saya saje laa tegerak hari nk test upt . sekali memang rezeki . alhamdulillah . seeloknye baik ambil pil je laa

Baca lagi
2y ago

woww tahniah yee sis πŸ₯° ni pon saya dh nk masuk 8bulan . due awal bulan 10 . semoga urusan kita same2 dipermudahkan yee

Saya first mom , lepas sebulan bersalin terus ambik depo bulan10 tahun 2021 , lepas cucuk depo bulan10 sampai bulan1 2022 priod takberhentib. macam priod hari pertama . and check up dekat hospital , doc pakar cakap depo ni tak okay pon sebenarnya . and takdisarankan untk firstmom . and effct dia saya terus dapat fibroid sblh rahim

Baca lagi
2y ago

sy bru rancang nk ambil depo..tengok review mcm ni cancel laa..

sy ambil depo msa baby usia 1 bln. lps ambil depo suntikan pertama period kluar selama 5 bulan tanpa henti. mkn ubat brhnti darah pun xjln. bila darah dah brhnti sy stop ambil. period pula makan masa 4 bln baru stabil. ank umur 10 bulan baru dpt merasa period 7 hari. sblum tu period turun xtentu kdang 15 hari kdang 12 hari.

Baca lagi

Sy ambik depo 2 tahun lepas bersalin anak pertama. Sebulan lepas stop depo sy start period macam biasa. Teratur dlm dua ke tiga bulan, lepastu lekat anak kedua. Skrang tgh pregnant 9w sis. Dia bergantung pada badan dan hormon kita jgk sebenarnya sis 😊

Depo ni sis betul2 akn merosak kn hormon kita tau,,baik ambil pil saja.pengalamn sy sgt2 pahit ya,sy ambil masa lama untuk pulihkan balik sy punya hormon,bayang kab hari2 darah sy turun,,dua bulan xdtg haid,dah dtg xbrenti pulak,stress

tak sure sis , tapi nanti die akan datang period dulu, so lepas habis period nanti sis boleh try mase wktu subur untuk cepat hamil,☺️

sis plk...ambik masa kuar wad trus dktr bgi depo...smpi skrng ank umur 2 thun. tpi sis ada jgk nk hamil lg..

misalnya sy nak 2 lbih baru period kmbali normal lpas ambil Depo..skrg tngah preg second ank baru 6 week.

saya amik masa 2 tahun

Tak sesuai