5 Balas

mcm sy pun tk bole makan nasi smpai kandungan dh 12 week pun masih x lalu sy cadangkn berdasarkn makanan yg sy leh accept -spageti (ikut tekak you kalau sy bole accept spageti carbonara) -buah -sayur (yg ni mmg bole accept sampai nak membuang pun lancar x sembelit) -nasi ( tp cuba try nasi yg berwarna kalau tk lalu mkn nasi putih cnth:nasi briyani) -roti/biskut tp bg sy spageti carbonara tu yg leh mkn sbb dia ada aroma sendiri yg buat kita lalu nk mkn drpd bau nasi . try sis mkn yg bole jngn biarkn perut kosong tk pun mnum air ckup2

Saya pon macam awak x boleh makan nasi masa pregnant. Tak boleh bau makanan yg tgh masak atas dapo. Mmg lgsg x masuk dapo.. suami tapau makanan je hari² 😅 6 bulan pertama saya cuma makan mihun goreng, lontong kering, roti, biskut tawar cicah air kopi, bancuh oat dgn air suam, buah n sayur bayam. Masuk 7 bulan barulah tekak nie boleh makan nasi n makanan lain. Alhamdulillah result semua okay cuma sangkut gdm je laa. N now baby umur 2 bulan 22 hari. Enjoy the moment yea sis ♥️

TapFluencer

Nasi karbohidrat. Sumber karbohidrat lain: Real food: Kentang Carrot Ubi kayu Keledek Professed food: Roti. better ambil wholemeal bread Capati Naan Lempeng Cekodok Kuih muih Kek Better ambil real food drpd processed food. Nak kenyang, ambil lebih makanan sumber protein, lemak sihat dan serat sayur.

Any real food would be okay - Noodles - Wholemeal bread - Any kind of salads - Fruits Up to your preference😊

Noodles is not real food. It's processed food.

Hihu sama, saya makan mee roti buah2

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan