64 Balas

Semoge semue ibu n baby dalam lindunganNya dan selamat melahirkan..jumpe pakar ni bergantung pada masalah kite,sy bru pergi 3ari lps..SBB bersalin first ceazer..so doc nk tgok condition kite n baby..klu ade masalah mmg kerap la jumpe pakar..ade tu seminggu sekali..ade tu 2minggu skali..klu xde mslah,doc suh 3 minggu dtg lg..tgok jg due kite bile.. hope kite dapat bersalin normal..klu xde mslh,doc izinkan kite tuk bersalin normal..just sign borang t.

sya da 33minggu tp selalu rasa x selesa stiap subuh mesti akn terbgun dn sush nak tdr blik....rsa sesak nafas kdg2 dn slalu rsa ngilu di bhgian perut....ada kh tu tanda2 mau bersalin???

sye pon sama kalau terjaga pagi2 buta mmg taleh tido terus sesak nafas tu sbb kita ta cukup oksigen dlm badan

VIP Member

Ikut pada kesihatan ibu mgadung.. klu da misi yg jaga awk tu or doctor recommended awk jumpa pakar.. so kena jumpa pakar la utk monitor awk smpai bersalin..sy 32w due 17/12 animea in prgncy.. mmg kena jmpa pakar.. nak monitor keadaan smpai bslin.. hihihi

eya samalah sy pn monitor jumpa pakar

hai..saya pn ngam 33weeks..tp 36weeks kne refer pakar sbb history lahir bby besor²..kdg kne jumpe pakar tu ade sebb nye..kandungan sebelum ni sy xpernah kne jumpe pakar..kalini je kne jumpe sbb dh 2kali lahir ank 4kg ke atas

Semoga dipermudahkan ibu 🤗

maaf nk tye..brsalin bulan 12 tp da 33minggu , sy due buln 10 tp bru 31 minggu😅 tk fhm sy ..

sy 33w3d due 23/12/23.

saya pun bulan 12 ni InsyaAllah.. nurse klinik kesihatan takda bagitau kenapa perlu jumpa pakar? mungkin sejarah kencing manis atau apa2.. saya pun jumpa pakar awal2 dulu sebab kencing manis, tapi sekali sahaja.

Sy due bulan 12... Skrg dah 34w 6d... 2/11 ni sy kena jmp doc pakar cek luka czer sy... Sbbnya sblum ni sy kena czer,, skrg ni baby kerap mengeras, kadang sesak nafas xslesa badan...

sama la ank kdua sy czer n now k3 hopely dptla czer jgk sbb tak tahan klu normal ni mohon doakn ye 🤣 due bln 12

Saya nak tnya ckup 33 weeks.. kerap buang aer kencing,perot kuat mengeras lebih 3 kali,sakit ditempat private terase pedih mcm tu dr pagi smpaii ptg… then keluar mcm lendir sprti jeli sedikit aje mcm titisan hujan .. adkh petanda

yaa saya pon 33 minggu hampir 34 minggu baru je lepas jumpa pakar. jumpa utk follow up kesihatan kita & scan baby. Ada card khas utk bersalin nnti. tak sure KK lain sama ke tak.

sy pn 33mggu tp jangkaan bsalin bln11..36mggu kne jupe pakar sb nk decide utk czer plak ke @ normal sb 2017 emergency czer..

saya 33 weeks due date pertengahan bulan 8 kalau ikutkan kiraan yg diberi, tp bersedialah dari minggu 33 - 40 weeks standby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan