12 Balas

betul juga tu. macam sy 2x pernah mengandung sy cek upt di rumah esoknya terus pegi ke kk untuk double confirm. apa yg doc bagitau dan bagi ubat sy makan tanpa bertanya sebab bg sy doc la yg lebih tau segalanya. cuma sy suka up dan komen dalam apps ni bila ada pengalaman yg sama atau hampir sama dgn sy, dan jika sy ingin tahu info2 lain.

betul! sebab kitorang belajar penat tau. bila baca soalan drg mcm tu sy pun ikut sedih apalagi doktor yg consult drg. psl experience yes its a must utk patient tanya ibu lain. tp kli doktor dah explain yg lain lebih dlm, tp ibu ta pecaya? ta tau laa blh, geleng kepala 😅

TapFluencer

Saya sokong. Mereka ragu sangat kot sbb masih tak percaya confirm hamil. 🤭 lepas dah jumpa doktor buat upt lagi 🤭 Didiklah diri syukur, tenang , banyakkan membaca pasal kehamilan dan penjagaan anak. Tak rimas ke rasa ragu tu? penat tau rasa tu. 😁 #sayangi diri

ini betul! lebih baik jumpa 1 doktor dan percaya doktor tuu. semoga kita sehat panjang umur.

TapFluencer

Ya betul, Puan. Should be as parents kena banyakkan bertanya pada nurse atau doc. Frankly speaking kalau saya nak tanya memang saya akan tanya sebab 1st time parents ni banyak benda yang tak tahu dan tak tahu beza mitos atau fakta. Terima kasih share hal ini supaya ramai yang sedar.

Saya mula2 check sendiri di umh...tpi nk confirmkn semula..saya pergi sendiri ke kk..brulah rasa puas hati... alhamdulillah. Cm saya bukan tau sgt..baik pergi jumpa yg sepatutnya 😊 InsyaAllah law da apa2 masalah ke, pertanyaan ke..terus dpt tahu tanpa was2🤗

VIP Member

Setuju! Ramai yg lebih suka "dengar" ckp org lain drpd dgr dari org yg layak. Sy ni sbb byk membaca artikel2 yg ditulis oleh pakar2/doc pasal perubatan sbb tu tahu serba sedikit, and sy lebih suka baca fakta dari ahli2nya.

sokong...

sepanjang mengandung tak pernah buat upt sendiri 🤣 sebab dah tahu diri sendiri mengandung macam mana .. cukup masa pergi klinik check buka buku ..

happy for you

yes finally... mybe yg tnye2 cmtu sje nk bgtawu dorg pregnant jugk...over excited je lebih ...

btl! sebab doktor pakar lebih tau apa yg puan perlu dan drg explain lagi details 🤗

janganla kecewa kadang2 ibu2 ni semua overthink macam betul ke tak betul haa macam tu😂

overthink tak bagus

setuju 150%

itu laaa

Soalan popular

Artikel Berkaitan