13 Balas

Mntk tlong suami urut, lpas tu buat exs utk pinggang dan pelvic utk preggy. Boleh tgok utube. Mmg biase sakit pinggang sbb tulang pinggang ngn pelvic akan merenggang utk baby dlm kandungan. Semua otot ligament akan berubah jgak.

tak boleh buat apa sis . saya lagi lah skrg sakit tulang pinggul . tak buat apa apa pun tak letak minyak ke apa ke . kalau dah sakit sangat suh suami urut sikit . enjoy the moment mami . nanti habis mengandung hilang rasa nih

rasanya takleh hilang kot cuma minta suami urut kan slow ii di bhgian belakang.. badan kita tampung 2nyawa dan babyb pun semakin membesar. bertahan jela dulu ya saya pun kerap sakit belakang hanya minta tlong suami urutkan je..

Itu normal sbb baby makin membesar, so x boleh buat apa... Bertahan je lahhh pastu tidur mengiring ampu bantal blkg badan

Pmbesaran bby tu, sy pn sm mcm tu. skit dia skit tramat yee , kdg smpai nk klr krta pn susah, bgn dri katil pun susah 😅. D pinggul, punggung smpai la ke pehaa skitnya . Tp pling skit yg sblh kanan lh, kiri x brp

sama la sis..saya time nk bangun dri katil lagi susah sis..smpai minta husband la tolong tarik saya untuk bangun..nk keluar keta pun susah sis..

Ada buat antenatal exercise? Masa tu misi pesan pada saya buat yg ringan2 je, nt tak sakit pinggang, tak sakit2 badan Atau sakit tu taklah teruk sgt.

mmg tak boleh buat apa. makin membesar baby kita makin kita akan rasa mcm2. dan makin xselesa. just kena tahan dn enjoy our pregnancy

sis guna maternity pillow time tidur??selesa tak guna maternity pillow tu time tidur??

Kena tunggu lepas bersalin sis. Guna maternity support belt buat masa skrg. Masa tidur, guna bantal U shape atau bantal biasa utk support.

kena byk baring/bersandar. badan kena relax. nanti dah bersalin lg byk sakit2, sabar ya. pengorbanan seorang ibu mcmni lah😊

sakit piggag xkan hilag selagi kita xbersalin...awak support je dgn bantal kat bahian piggag bila baring atau sandar

Mungkin boleh cuba pakai maternity support belt. Mungkin dapat kurangkan sakit.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan