18 Balas

Saya pun dah week 10, still tak lalu nak makan. Bestnya awak dah berselera, bagus untuk kandungan dapat zat secukupnya. Ikut pengalaman lepas, week 18 baru selera makan. Harap kali ni tak lama sangat alahan.

Saya haritu first trim dalam bulan puasa. Nak ponteng puasa syg, so teruskan puasa tapi g keje mmg alah bau, penat mual loya. Lepas raya, makan berselera xde alahan dah. Kalau week 10 berselera normal je tu

VIP Member

Hai… sis, saya sekarang masuk 10w,. Rasanya sama seprti sis juga…selera makn kembali stabil sudh,.cuma seblah petang tu masih ada rasa ingin mual tapi tida seteruk mingu2 sblm ini,.

Oh ada juga macam saya..

Saya dah 23 minggu, Alhamdulilah, x prnh mengalami morning sickness. Xde craving pun. Mkn mcm biasa. Cuma sekarang tgn kebas2 dan bengkak. 🥲

saya alahan dari 7 weeks smpai 16 week..bertabahlah Sya FHM sgt..normal..ade yg loya muntah smpai bersalin..insyaallah lme2 nnti akn hilang..😁

sy 10w4d hrini.. masi mual,xda selera makan.. n masi alahan pda bau msakan.. rindu slera sy yg dulu apa2 mknan pun ditelan😂

saya pnya kira dlm 12 week preg,baru skrg ada slera mkn sis.slma ni makan tk blh asyik mual je

sy pon skrg 10w.. tetibe je mcm da ade selera mkn.. just pening2 sikit je skrg.. mcm cpt plak alahan xde😅 sblom ni sampai 16w

Bestnya sis. Saya awal pregnant selera, dah masuk 10 week ke atas, loya, kadang makan nasi pun tak de selera 🥲, terbalik pulak kita 😂

Sama saya pun hmm mkn sikit tapi saya cepat kenyang sgt .. sy mkn sikit2 je nak elak perut kembung🥹

saya dari 5w takpernah ada mual. Alhamdulillah skrg dah 26w baby pun ok. Tak semua org sama rasanya sis. Dont worry!! rezeki tu hehe

sy pn. start mggu ke 6 morning sickness, alhamdulillah ckup 2mggu je hilang dh. cuma tk boleh bau masakan aje🥰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan