7 Balas

Sah je.Betul la kalau tak sah takkan dia luluskan untuk bernikah sebab sebelum nikah kan kena buat ujian pregnant and hiv.Janji laki tersebut nak bertanggungjawab. tapi bila dah dapat tahu pregnant pejabat agama takkan biar lepas macamtu.Kena denda sama ada penjara atau sebat itu makhamah yang tentukan nanti.Untuk perjumpaan pertama dia akan tanya dimana buat pukul brpe semua atas sebab sama suka ke macam mna.Perjumpaan pertama nilah kena datang angkat sumpah.Kalau tak datang kena tangkap dan parent kedua belah pihak akan kena denda rm5k setiap keluarga.Kalau nak nikah perut dah besar saya tak pasti la pulak pasal tu.Pendapat saya kalau dah 7-8 bulan baik bersalin dulu lepastu baru nikah. Sama je sis kalau nikah dulu pun tak boleh bin/binti nama suami,Mesti kena berbin/binti 99nama allah.Ramai ingat nikah waktu preggy ni boleh letak nama suami.

dia tak minta ujian pregnant sbb dah nampak perut kot kalau buat pun akan dapat jawapan yang sama okey la kalau dapat ustaz/ustazah yang jaga air muka kwn awk, saya dulu dapat ustaz yang tak reti jaga air muka bakal pengantin, dia tengok result saya pregnant dia g cakap kuat² smpai bakal pengantin sebalah saya pun pandang waktu hntr borang tu.Tapi tengok la apa prosedur seterunya nanti. sebab saya dulu kena buat kwn² saya yg nak nikah pun memang kena buat kira benda tu wajib kena buat sebelum nikah.Semoga urusan kwn awak dipermudahkan 😊

VIP Member

Sah. Boleh check google mufti malaysia punya. Nikah tu sah tapi tak boleh bersetubuh sampailah lepas bersalin. Anak pon tak boleh bin/binti bapa. Further question boleh join group ni. I admin, dalam tu mostly kes luar nikah & semua supportive, so boleh tanya pape https://chat.whatsapp.com/I1jvlgQa5Op9ZVTudWs5Ej

Sila pergi ke pejabat agama islam terdekat utk penjelasan ya. Penzina hukumannya ikut Islam kena rejam sampai mati tau walaupun dia sudah bertaubat. Urusan di dunia dgn masyarakat dia kena lenyap drp muka bumi sbb dia akn rosakkan nasab keturunan & juga membawa penyakit berbahaya kpd masyarakat.

Boleh bernikah cumanya anak still tak boleh berbin/bintikan nama bakal suami. Tp utk lebih jelas, rujuk pejabat agama terus ya.

bole nikah..tp anak xbole di bin or binti pada pasangan

sah pernikahan ...slepas bersalin kena nikah semula

sy ambik kat fb ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan