7 Balas

Mcm saya, saya perhatikan baby banyak tidur, kdg2 risau bila dia tak gerak, saya baru 26w, kalau banyak jalan2 atau bila duduk mmg susah sgt rasa dia bergerak, tapi dr ckp biasa bila kita gerak jalan2 mmg susah nak rasa dia bergerak.. kena baring baru rasa. Harap2 normal la kdg2 tu risau bila dia tak gerak

sy dh msuk 26w ni skrg 26w 5d bby mmg kurg gerak..normal je .. awk bleh jer kira gerakkan bby hingga 10 kali bejarak wktu 15mnit cm tu ke ..20mnit ke ..jnji bukan 5 mnit .. bby bgrak 12jam ..tp bby sya kdg2 lebih 😂 cuma jrg bgrak mcm sblum..tu normal je sis

VIP Member

Saya 25w mmg kdg2 ada hri baby kurang gerak, tp bila gerak, subhanallah seharian baby beraksi😂 hrtu pergi scan 5d pg baby dkt kiri, doc ckp baby awak ni aktif, ptg repeat scan sbb doc terdelete video, baby dh belah kanan, doc ckp sgt2 aktif babynya,

bpe weeks? kalau 28w above dh bby gerak krg dri nurse suruh catit tu terus pg emergency. kalau b4 28w tu biasa je. sbb bby still ade ruang lgi dlm perut.

28w ke atas kalau kurang gerak boleh g hosp. bawah dr tu normal. asalkan ada gerak dlm sehari, ok je. perut senak sbb baby tendang ke

Normal sis.. Senak tu bby gerak la tu... Bby masing2 xsma.. Mcm bby sy pg kurang gerak... Ptg dgn mlm bru dia aktif

ill

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan