First time pregnant

Saya nak tanya kalau pregnant memang selera makan akan berkurang ke macam mana? Saya kalau makan mesti takhabis tapi masih lapar bila paksa mesti muntah πŸ₯Ή#pleasehelp

8 Balas
Tulis jawapan

awal2 ni normal sbb tgh ade alahan. siap boleh hilang 4 kg lg. tggu lah dh msuk tgh2 nnt, punya susah nk jaga mkn sbb sebulan naik mendadak lak huhu. yg pntg keep je mkn. jgn x mkn langsung. nnt dh hujung2 mkn mcm ade saka 😌🀣

1y ago

mmg tekanan dia agak kuat. sbb muntah time preggy ni x sama mcm muntah sbb cirit or demam. tp takkan nk telan muntah tu balik. lg geli sbb baby dlm perut rasa skli. n bukan ade nutrient pun if dh nk kluar balik mknn tu. baik kluarkn je. dah makan ubat tahan muntah pun x jalan. so sy klau lps muntah tu sllu kumur then minum air byk2. klau lapar alas perut sikit buah n biskut biar x kosong. alhamdulillah okay je n now sy 33 weeks dah.

Samala saya. Loya & tak selera makan. Klu makanpun sikit je lps tu lapar balik. Sy tak muntah tp sy tak blh bau makanan. Perit rasa nak menanggung πŸ˜…

Sama.. nampak nasi lauk pauk mcm tak selera tp lapar.. bila makan mesti tak habis pdhal tak banyak pun ambik. Tak lama pastu lapar balik 🀣

1y ago

Kannnn.. kita makan pun sebab fikir alas perut jee takot masuk angin kesian baby.. ni dikira alahan ke?

macam wife I skrg, xde selera nk makan, I bagitau, nk mkn ape mkn je, janji ada benda masuk perut. makan sikit, tapi bnyk kali.

Sama la kita.. Loya n xlalu makan. Xmkn jd lapar. Suami plak ugut2 nati pengsan kena masuk spital, kalau laa dia rasa ape yg kita rasa

1y ago

Ouhhh samaa eh? Tuu laa kadang bukan kita paksa makan pun sebab rasa lapar tapi bila paksa muntah pulok.. husband saya kalau nampak muka saya berubah dia dah suruh stop sebab dia tahu saya nak muntah dah

same la mcm sy . skrg nie pon tgh rase bnde ii nie . muntah ii . lapa mkn dan muntah smula

1y ago

sy kluw nk muntah msty klua air yg pahit ii to kaler kuning lpsto bru la makanan yg g mkn . itu pon depends jugak . perit nye jgn ckp

Sy ade selere makan tp agak demand nk mkn itu ini.. Tp tu la.. Makan sikit je hahahaha

1y ago

Saya takde demand nak makan itu ini pun.. nak makan apa pun taktahu bila makan 2 suap jee dah taknak

makan dgn kuantiti sikit tapi berkali2 sys☺️