21 Balas

Usia kandungan untuk vaksin ibu mengandung, diantara (14>33 minggu) ☺️ In Sha Allah… 1>3 hari sblm pergi vaksin, pastikan awak rehat @ tidur dgn secukupnya. Pastikan bdn sentiasa hydrated means minum air putih 2>3 Liters dlm sehari. Sblm pergi vaksin, pastikan makan dulu, & jgn biar perut kosong yea 😬 Saya 1st dose (26 weeks / 6 days). Alhamdulillah, so far semuanya ok & baby still aktif seperti biasa. Next week akan ambik 2nd dose pulak. In Sha Allah (29 Weeks / 6 days) 🥰

Boleh. Tanya kat dr atau nurse kk yang awak checkup, dorang akan update nama untuk suntikan. Saya alhamdulillah dah complete 2 dose pfizer (21 weeks). Effect lenguh2 bahu je 2-3 hari. Demam sakit lain semua takde. Yang penting lepas complete vaksin tu jangan merayau2 dulu. Tunggu 2 minggu tempoh vaksin nak react dengan badan kita tu baru boleh keluar rumah. Keluar pun kalau ada keperluan saja ok. Take care mommies ☺️

Boleh ambik sis . Sy lengkap 2dose pada 19minggu . And alhamdulillah sy xda apa apa effect . Cuma lenguh bahu skjp je and ngntuk . Lps cucuk tidur jee😬😬20weeks scan baby pon baby aktif je xda apa😬😬

Boleh. Saya dah ambil. Sudah lengkap 2 dose. In Sha Allah x ada kesan sampingan yg memudaratkan bayi. Cepat2 lah ambik untuk lindungi diri ibu & bayi di musim wabak Covid-19.

saya dah vaksin semalam..15w,cuma lenguh tgan dan sedikit pening n penat.kena banyak rehat lepas vaksin.Ini masa yang terbaik tul legkap dose 1 dan 2 sblm masuk 35w

Boleh je. Sy 16th week dh 1st dose. 19th week ni 2nd dose. Baby okay sihat, membesar dgn bagus. Doktor sy sendiri galakkan vaksin. Xde kesan pun kt kandungan sy.

same la

Boleh sis, saya ada consult doktor. dia cakap no harm for baby/kandungan if ambik vaksin. Pastu, kalau awak ada masalah kesihatan lain try consult dr dulu ye

Saya first dose 16w. Minggu depan second dose pula 19w. In shaa Allah. Kita usaha, doa dan tawakkal. Moga Allah lindungi kita semua dari wabak ni🤲

da boleh da ambil vaksin..saya 17 weeks da pergi..doktor dah sarankan ambil utk keselamatan n xde kesan sampingan pun

boleh, my 1st dose 18 weeks & 2nd dose 21st weeks. semua baik2 shj. minum air kosong keep ur body hydrated.

Soalan popular

Artikel Berkaitan