29 Balas

Sebenarnya tak rekomen pon.. Nurse banyak nak rujuk buku kita.. Kulit muka dulu yg depa semak/rujuk.. Nak pakai boleh cuma time check up buka cover.. Ada dpat nurse yang ok takpa la.. kena hari depa bizi🤣.. saya bkenan juga awal2.. tapi bila fikir balik simpan dalam plastik zip lock tu ja 😅

VIP Member

saya pn pkai mcm ni jgk.. lps tu nurse pesan kata hospital marah kalo pkai cover mcm ni tkot tk nmpk no ic sbb trhalang dngn cover tu.. lps tu syg a trus tk pkai😂 mmbazir ja beli.. tpi lps brsalin nti bole pkai balik sbb buku pink kn kna simpan utk next baby plak kn

VIP Member

Nampak serabut. Depan kulit buku tu ada byk info & nurse akan tulis info dari sms ke sms kt kulit tu juga selain tulis dlm halaman buku. Better beli yg lutsinar & senang boleh dibuka utk nurse catat apa2 kt kulit buku

Pakai je.. saya dr awal pakai.. kalau ada nurse marah bukak je pastu pasang balik.. stakat ni saya pernah skali je kena marah tp saya kisah ap saya beli saya pkai 🤣🤣

Sy jaga buku pink ni punya lah elok.. Sampai dekat dr dengan nurse jadi apa entah.. Tapi lepas bersalin lagi better pakai benda ni sebab nak simpan lama kan buku ni..

kk saya mmg suruh balut buku . incase takut terkoyak tepi kulit ka apa ka . kan lama 9bulannnn kena la elok2 lawa2 . lagi2 first pregnancy . semangat wee

Klinik tmpt saya boleh je…tapi klinik tmpt kawan saya…nurse nya cerewet…..dia suruh buka siap2…x nak cover tu..…klu stiap kali check up…..

Saya guna je sis cover ni, Dr puji kata cantik dan kemas, lagipun saya guna untuk rasa lebih semangat masa mengandung sbb tgk buku cantik😊

TapFluencer

Sy nampak ada je yg pkai tp masa nk bg buku dkt misi, dorg buka siap2 cover tu. Sbb nk mudahkan misi nk kepilkan result lab dkt blkg buku.

seeloknya tak perlu sebab nurse atau Dr nak update apa2 kat buku tu susah. atau dorang selalu nak stepler apa2 dokumen kat cover kulit tu.

Ouh tak susah la, okay je. Saya setiap kali check up nurse / doc tak pernah tegur pasal susah ke apa. Dipuji sebab pandai jaga buku lagi ada 🤗

Soalan popular

Artikel Berkaitan