Upt positif jadi negetif

Hi.. saya nak tanya ada tak mommy dalam ni macam saya mula2 chek upt 24/12/2021 Positif tapi samar 27/12/2021 saya chek balik dan ianya positif dan makin terang.. 28/12/2021 chek upt lagi dan hasilanya -ve lepastu saya rasa tak puas hati 30/12/2021 chek balik tetap -ve 1/1/2022 3 upt semua -ve.. boleh tau kenapa upt positif terus jadi -ve sementara tu saya alami tanda wanita preggy seperti perut cramp mual tiap pagi pinggang sakit dll????#seriusnanya

2 Balas
Tulis jawapan

saya pun hadapi macam awak rasa, mula mula positive walaupun samar. 3 kali macam tu, bila pergi klinik check dekat klinik 2 kali jadi -ve. pergi klinik lain pun sama, scan perut takde kantung ke apa cuma ketulan kecil yang doc pun tak pasti tu apa. tapi alami apa yang orang preggy rasa.

3y ago

tu laa doc kata tak mengadung, tapi takde pulak period. saya last period pun 22/11 sampai sekarang tak period. pelik kan? takpelah kita cuba tunggu kalau ada rezeki kita la tu hehe. kalau takde cuba lagi๐Ÿ˜ฌ

Sis mmg dah lewat period ya? Klu betul pregnant mgkin hormon HCG tu berkurang. Hormon ni penting utk penempelan zigot. Mcm sy, test upt makin pudar dari sebelumnya... Jadi sy makan brokoli bnyak2 utk naikkan hormon HCG tu.

3y ago

20/12/2022 saya period tapi hanya berlasung 2 hari saja darah tu bewarna coklat keesokannya bewarna pink dengan coklat.. macam darah implantsi jadi saya chek upt naik double line lepastu chek balik -ve.. tapi ada tanda preggy perut bahagian bawah kanan rasa cramp