Saya sakit hati..

Saya nak meluahkan isi hati.. Wajar lah saya sakit hati bila mil buat tahu semua tentang baby. Bukan pernah ada cucu pun.. ni pun cucu pertama.. buat tahu macam cucu sepuluh.. Sekarang ni semua pasal parenting ibu bapa belajar kat online.. youtube semua.. ni asyik dengan benda satu je.. kalau baby nangis asyik cakap baby kembung perut.. bunyi macam menyalahkan saya x pandai jaga anak.. sedangkan saya selalu je sendawakan baby selepas nyusu.. xde masalah pun kalau saya jaga baby.. lagi satu.. klau baby nangis adyik sumbat botol ke mulut baby.. tu pun bukan sumbat dengan lembut.. main paksa klau baby x buka mulut .. yg ni dh berkali kali dh buat.. saya suruh husb bagitau.. dia buat lagi.. nak saya marah dia ke .. heran x dengar ckap.. dia dtg nak jaga baby saya memang dari awal baby lahir saya tak setuju dia jaga..klau jaga pun bukan pndai cek Pampers semua.. bagi susu tidurkan tu je dibuat nye.. sendawakan baby pun jarang mana x kembung budak tu dibuat nye.. Pampers pun x ditukar.. ingat anak patung.. Gara gara perangai dia saya alami baby blues masa berpantang.. Saya bagitau husband apa yg saya rasa pun bukan nya dia faham apa maksud baby blues.. saya nak terangkan pun bukan nya ada masa.. selain dari tu husband okay dalam membantu.. Kalau mil pegang baby saya .. saya rasa x suka sangat..entahlah instinct saya mengatakan ada yg tak baik dari mil ni .. wajar ke saya rasa macamtu? Ke ada ibu ibu macam saya.. Lepastu.. asyik sebut nak bagi baby susu fm buat apa.. baby dh bagus nyusu badan.. asyik nak jaga baby saya.. nak ambik (btw dia di bandar... Saya ikut anak dia kje kat pendalaman) Entah lah apa difikirkan nye smpai nak pisahkan anak ngan ibu... Dh lah suka suka tonyoh pipi baby.. saya pun jarang cium pipi baby kecuali kepala telinga ngan leher baby je.. ni x.. suka hati je.. Sekadar meluah.. lama dh simpan sakit hati..

2 Balas

Saya pulak mil okay je dan banyak tolong jaga baby cuma dah hujung2 pantang kita mesti rindu duduk rumah sendiri pastu nak ada private life laa kan. Saya pantang dengan mil hari ni dah 32 hari haritu sebelum bersalin suami cakap okay nanti awal bulan 9 kita balik rumah kita tapi ni dah sampai hujung bulan 9 ttbe dia cakap takpe sabar lagi 2 minggu dia tkthu kita da banyak sabar yee tahu suami pun banyak sabar dengan first time nak handle baby kan tapi kita ni da laa pantang makan kena jaga badan sakit lagi czer terperuk dalam rumah je lagi, nak request balik rumah sendiri pun bole jadi topik bergaduh . Saya rasa sedih sangat sampai sy rasa saya hanya perlu anak saya je dan sy terfikir nak fail fasakh. Sebab sy rasa hilang terus rasa sayang kat suami time pantang ni, org cakap kenangan time pantang ni laa akan kita ingat sampai mati betul ke hrmm ttbe sy pun meluah kat sini. Tapi fasakh tu sy pendamlan je sbb ingat anak sy kecik lagi dia perlukan ayahkan

Kannn sebab nak private life tu bukan apa sebab kadang kita ni tak tahan dengan mukut orang tua. Dengan mak sendiri pun makan hati ni lagi mil bukan laa nak kata mil tak bagus semua mmg ada kebaikkan dia cuma we need a space la jugak, suami kita tak pelaa dia makan hati bole makan macam macam bole keluar p mana laa kan, kita tengah pantang rasa tepuu nak me time pun time tidur je laa

TapFluencer

Sound je mil tu

😂rasa mmg nk

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan