βœ•

7 Balas

Untuk trimester terakhir, saya syorkan anda menggunakan pad maternity yang khas direka untuk ibu hamil. Pad ini lebih berdaya tahan daripada pad biasa dan lebih selesa untuk digunakan pada masa yang lebih panjang. Anda boleh memilih pad maternity yang mempunyai keupayaan menyerap yang tinggi untuk mengurangkan risiko air ketuban pecah. Pastikan pad tersebut juga mempunyai lapisan yang lembut dan tidak menyebabkan ruam pada kulit sensitif anda. Saya cadangkan anda menggunakan pad panties kerana ia lebih selesa dan sesuai untuk trimester terakhir apabila badan anda semakin besar. Pad panties juga lebih aman dan tidak mudah bergesel atau bergulung seperti pad biasa. Untuk menjaga kebersihan dan kesihatan anda, tukar pad setiap 3-4 jam sekali atau lebih kerap jika perlu. Pastikan anda sentiasa menjaga kebersihan diri dengan mencuci tangan sebelum dan selepas menukar pad. Jika anda mengalami kebocoran atau rasa tidak selesa, tukar pad dengan segera. Semoga jawapan ini membantu anda dalam memilih pad yang sesuai untuk trimester terakhir kehamilan anda. Selamat mencuba dan jaga kesihatan anda dengan baik! #ingintahu #SeriusTanya #firstmom #bantujawab". https://invl.io/cll6sd8

Kalau air ketuban pecah mcm air paip laju tu maternity pad takkan dpt tampung semuanya. Tetap akan basah keluar sebab tu pad, bukan pampers. Ibarat kecing waktu pakai pad. Ikut org juga ada yg jenis pecah ketuban banyak ada yg sikit, ada yg bloody show. Saya kalau dah rasa contraction baru pakai pad. Anak first bloody show, anak second pecah ketuban sikit sgt basah kt seluar saja time berdiri & tak turun ke lantai pun. Terpulang pada mommy nak pakai yg mana. Saya pakai sehari sekali saja sbb takda apa yg keluar pun kalau belum masanya

Baik thank you!

if pecah biasanya byk la. tp dulu sy gi kelas kat johor doktor kata jaraaaaaang sgt nk dpt kes pecah ketuban, tkde la kes mcm tgk video cerita selalu tu tiba2 banjir tu.yg selalu senang jumpa kes ketuban leaking.. sy dulu tk pernah pakai pantyliner or pad pun sblm bersalin.. pastu period sy jenis heavy 2 3 hari gitu je pastu light2 je. nifas sy pun sama, sy pakai pad panties tu lepas bersalin kat wad je .balik rumah pakai night pad yg panjang librese ungu tu je xsampai 2w kot pakai pastu dh pakai pad biasa je.

Saya masa anak first air ketuban pecah masa subuh bru nak bangun tidur. Terkejut tgk tilam basah mcm ada org simbah air mπŸ˜…πŸ˜…

Klu sy, sy just pkai pantyliner ja utk tgk klu2 dh ada darah. Klu pkai pad mmg x dpt tampung air ketuban & ssh juga mau ckp bila air ketuban pecah. Sy tiada rasa cramp/contraction lngsung, air ketuban pecah terus. Pecah yg kluar byk basah lantai, bukan leaking. Klu start pkai pad/pantyliner kerapkn tukar 3-4jam sekali utk elak uti. Bacteria suka bkumpul tmpt lembab mcm tu

pengalamn sy x pernah pecah ketuban huhu...doc akn pecahkan ntiπŸ˜‚..mcm sy akn rsa kontraksi je..ke dua2 mcm tu..ke 3 nti xtau la huhu

Saya suggest pakai pad jenis pants tu. Bila pecah air ketuban air keluar memang banyak. Saya dua dua pregnancy air ketuban pecah

Kalau ketuban pecah mmg mcm kencing. Banyak airnyaa. Basah habis. Pantyliner pun dh memadai

Soalan popular

Artikel Berkaitan