First child deliver berapa minggu?

Saya first time mommy yg dah 36 weeks skrg. Saya byk juga baca ada yg deliver 38 weeks dan sebagainya. Saya nak tanya pengalaman mommy lain - anak pertama deliver at how many weeks? #pleasehelp #firstbaby #pregnancy #bantusharing #firstmom #ingintahu

50 Balas
Tulis jawapan

1st-3.1kg 40w 1d 2nd-3.58kg 40w 3rd-3.73kg 39w3d(tapi dah meninggal dunia sbb sakit) (semua lahir normal)

Baca lagi
2y ago

Kuatnya awak! ๐Ÿฅฐ

sy 37minggu bsalin normal brat. 3.4kg anak fist gugur now ank no 3 bulan mac next year insyallah.

2y ago

Tq sis for sharing dan moga mudah semuanya

hi ibu. sy deliver 36weeks.. irregular contractions n heartbeat baby xcantik so emergency czer..

2y ago

asik sakit je jdi pegi hospital, kna admitted 2hari, Dr pantau guna ECG, 3kali sehari.. mmg contraction naik turun gitu..

sye 36weeks.. Alhamdulillah lahir normal.. baby sihat Alhamdulillah.. berat baby 3.08kg

2y ago

apa tanda2 nya tu?

1st baby -38w 2nd baby -40w5d 3rd baby - 38w Alhamdulillah semua normal dan sihat..

Baca lagi
2y ago

Awal juga yg first tu - selalu org ckp anak 2nd 3rd yg awal

Saya 39weeks. Keluar spotting darah ahad, rabu baru bersalin ๐Ÿ˜‚ 22 jam contraction.

2y ago

Ya Allah lamanya contraction - kuat betul mummy

saya 38w3d..baby nk keluar awal..tapi lebih baik awal..dari kena paksa keluar..

1y ago

saya pon xsure bila pecah air ketubannya awak. doktor pon geleng kepala. bfore sy deliver, mlm tu sy skit perutnk mbuang, then sy mbuang. mgkn that time kot sy pch air ketubannya. pg sblm subuh, tgk dh kluar drah.. so siap2 peegi spital , cwk bukaan 6cm. lpstu msa kat labour doktor.cek pula sbb sy xsure air ketuban dah pecah ke blm.. bila check dh..bila.taktahu ๐Ÿ˜† lpstu trs bukaan 8cm..dok kjp..bersalin..hehe

VIP Member

Hi, Puan. Pengalaman saya 37 weeks. Hehe

2y ago

Tq awak! Tq sbb sharing juga

saya 37w. uri bwh type 4. kena czer. baby comel je. 1.87kgโ˜บ๏ธ

2y ago

Awal juga tu 37 weeks - moga baby dan mummy nya sihat sahaja ๐Ÿ˜˜

TapFluencer

Anak pertama biasanya awal 2 minggu.. better awal dr overdue

2y ago

Saya pun cuak dah sebab org ramai cakap 38 weeks instead of 40 weeks ngam2