โœ•

36 Balas

Saya haritu pun anak first, taktau diri nie dah pregnant sebab takde alahan langsung,๐Ÿ˜… cumanya kuat makan dalam sebulan tu. Period pulak tak dtg. Ingtkan sebab pemakanan period tak dtg. Rupanya ade baby dalam perut. Ade sorang makcik tu tegur dia kata haritu nampak kamu ceria orgnye skrng nampak kamu dah lesu muka pun pucat. Baik kamu pegi scan kat swasta ataupun check pakai pregnancy test. Biasala org tua makan garam dulu kan tengok muka dan gaya kita pun depa dah tau dah ๐Ÿ˜…. Gagahkan jugak time tu pegi scan kat swasta. Tak expect pun perut ada baby. Tengok ii doc cakap dah 13minggu dah. Seriau makkk nak bukak buku pink kat kk ๐Ÿ˜ญ pegi kk misi bising. Tadah jela telinga. Nasib baik bukan bawah umur. Kalau bawah umur lagila kena susahkan mak bapak ๐Ÿ˜… 10/1 haritu baru beranak baby boy jengjengjeng skrng tngh pantang ๐Ÿ˜Š

Kenapa awk risau sbb belum checkup ye, sepatutnya lagi kene risau sbb tak buat langsung checkup anak dari awal kehamilan smpailah nak masuk 7 bulan kot๐Ÿ˜ซ pemantauan berat badan, air kencing, ambik darah, minum air gula semunya ketinggalan dah sis. Saya kalau ank first ni la excited sngt pegi checkup, pegi scan apa smua. 7 mggu dah bukak buku pink, pegi checkup sis! Buat details scan tgok perkembangan baby sekali elok sngt dah waktu 26 weeks ni dpt tgok muka anak buat 5D skli๐Ÿ‘๐Ÿป

TapFluencer

Ya Robbi...? anak pertama tu. Selamba je tak buat check up dlm 26 minggu. ๐Ÿ˜ Tipsnya, puan ke klinik, minta nak buka buku pink... bawa sijil nikah ic suami isteri. Memang patut puan buat check up ya. Pemeriksaan ketika hamil ni untuk pantau kesihatan ibu dan kandungan. Itu manfaatnya. All the best ya. Mudahan semuanya baik belaka tanpa mudarat ๐Ÿ’๐Ÿ’•

ok sis ๐Ÿฅฐ

Memang sepatutnya pergi check up sis.. sebab kena tahu condition kesihatan badan kita ni macam mana, kena tahu tumbesaran baby normal ke tak. So check up memang penting untuk tahu kot kot awak ada risiko pape atau risiko pada baby. Macam dah lewat tapi pergi je terus. Better late than never.

risau sebab ape?? 7 bulan still tak check kk. nonsense sebab risau. baby tak gerak ke ape jadi pade baby, jangan salahkan hospital or klinik okay. sendiri tanggungjawab.๐Ÿ˜Œ takkan la tak boleh tanye family or kawan2..adoi. da berbadan 2 pun takboleh nak pk..cannot brainla this person.

patutkah tidak buat check up? ๐Ÿฅฒ sbb risauuu.. lg laa risau kalau x buat check up langsung. awk x sedar risiko yg mgkn awk / bayi awk ada kalau x buat check up.. knp risau nak buat? ada mslh ke? dh besar dh tue 26mggu , dah jadi orang dh pun.. dh gerak2 dh.. ๐Ÿฅฒ

npe awak x g klinik ..awak ada masalah ke??mesti nurse dgn doktor bising dh 26 minggu awak tidak check....saya 5 minggu dh buat buku pink lagi kena checkk hospital dgn kk ..sbb saya ada masalah pnyakit psoriasis ..ank pertama lagi saya risau ..skrg saya dh 10 minggu ..

masa mula saya kurang sihat x thu saya mngandung badan letih ,loya mcm nk dmm tp dmm ..akk ipar bidan suruh g kk check mngandung tinggi pulk tekann drh saya masa aritu ...doktor kk call akk ipar saya klinik desa suruh wat buku pink check tekann drh ...klinik desa dkt tmpt saya tinggal..

bkn patut kah soalan adik tnya tuuu....๐Ÿ˜Ÿ memang dah sgt terlambat sbb x pi buat buku pink sebelum 12 week......xpaaa pi jaa.tadah jela telinga asal kan awak nk bersalin ntii ad buku pink jgk Dr pada xdak lasung.

Kenapa tak ada common sense langsung? Buat la research kalau tu anak first. Orang lain lagi risau kalau tak buat check up. Awak pulak risau sebab belum pergi klinik? Apa menda la

ni saje tnya soalan minta kecaman ke mcm mna. jgn pentingkn diri. yg dlm rahim awak tu berhak hidup sihat. sy pon mngandung anak first. seawal 5 minggu dah nk tahu prkembangan baby. aduhh๐Ÿคฆโ€โ™€๏ธ

Soalan popular

Artikel Berkaitan