9 Balas

Saya pon tengah berpantang skrng fisrt day selepas bersalin memang takut sngat nk membuang air besar dalam otak mcm ii pkir takut jahitan terbukak la apela smpai 10 hari tahan diri daripada nak buang air besar uh saya selalu makan oren gn sayur ii setiap hari bila mentua bagi nasihat suruh je berak jangan tahan ii kalau tahan lagi sakit dye sruh duduk je kat tandas jangan teran saya dekat 1 jam kat tandas sakit jugak nak membuang sbb taik dah keras pastu skrng bila rasa nak membuang saya tak tahan ii lagi saya terus g tands alhamdulillah dah ok dah sakit pon dah takde better nurse saya nasihat makan oren gan sayur setiap hari air minum bnyk ii nnti najis lembut je nak membuang pon senng jgn tahan untuk berak nnti lagi sakit ...

sy mkn buah oren 2 biji sehari, minum air bnyk, mkn brkuah tp tetap jgk sembelit..sudahnya sy beli ubat cairkn taik kt farmasi..baru mudah dn lega sbb semuanya keluar sekaligus. dkt 2 bln jgk amik ubat tu sbb takut nk berak. bila dh yakin jahitan dh ok baru la sy stop.

kalau mkn ubat tu dijamin mudah berak tanpa sakit. cuma hati² sbb bila dy kluar bkn sikit dn jgn tahan. kalau rasa nk berak terus p toilet. sy prnh tahan pastu haa taik cicir merata walaupun masa tu sy pakai pad. sy stop mkn ubat lps jahitan ok..sakit jgk la bila berak sbb taik dh tk cair kn. tp lama² ok dh. amik masa sebulan jgk utk biasakn blk.

VIP Member

Saya time bersalin anak kedua, doktor kat hkl bagi ubat untuk tak sembelit. Ubat tu rasa tak sedap tapi memang membantu sangat untuk tak sembelit.

Waalaikumussalam. Ubat tu nama dia nophalac sis. Dalam botol.

Makan oren. Ari2 Saya makan oren mase pantang. Itulah nasihat nurse. Memang elok! Awak bole cuba

Jgn mkn nasi. Mkn bubur. Sy sembelit sbb mkn nasi. Bila tukar mjn bubur.mudah je mbuang

VIP Member

Nurse Ada bagi ubat cair najis..awak cakap je Kat nurse..yang awk sembelit..gitu..

Cuba Minum susu panas & makan betik

Beli kat farmasi je ubat sembelit

minum sunkist

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan