11 Balas

cya prnh lalui yg sis rasakan...msuk week 20 thun 2020....tpi cya ada bleding sikit² bla jumpa nurse cek xjumpa detakan jantung trus kna hantar ke doktr untuk pastikan...kandungan da msuk 20 week tpi baby still nmpk mcm 13-14 minggu xbrkembang...scan perut xjumpa detakan jantung jga cek lagi dari bawa untuk pastikan...dn mmng bkn rezeki kami smpai doktr bgtw yg baby da xde cya sma husband nangis dpn doktr spnjng balik ke ruma pun mnangis...smpai lr baby kluar sndiri dn cya sndiri yg sambut...sedihhh mmng sedih tapi kuatkan hati ...now tuhan bg lgi da nak msuk 24 week doakan smoga kali ni cya dan baby kuat smpai melahirkan....trouma tetap ada cuma cya slalu doa kali ni tuhan akan jaga dy untuk kami...🥲🥲🥲smoga sis tabah dn smoga tuhan beri yg lebih baik lepas ni....🥰

pertama, kita kena faham yg rezeki ni drpd Allah. anak juga salah satu rezeki. yakinlah, anak anda sdg menunggu anda d syurga. kedua, rehatkan diri anda dan pekakkan diri drpd sebarang komen2 atau pertanyaan mengenai kandungan anda, kalau perlu, mengelak sbb takut lgi sedih.. ketiga, anda blh ambil cuti utk tenangkan pemikiran anda. keempat, mute atau jgn tgk sementara semua benda2 berkaitan baby atau kehamilan tak kira lah d social media atau sekeliling anda. jgn lupa berdoa agar Allah tenangkan hati dan fikiran, jgn putus asa berdoa meminta ketenangan hati setiap hari. insha Allah, kita akan sembuh drpd sedih..

Allahu.. saya sgt faham perasaan sis. 2 kali keguguran di awal kehamilan.. kali ketiga pregnant anak yg ada sekarang dan dia Alhamdulillah sihat walafiat.. masuk setahun anak saya tu saya pregnant lagi, even kiteorg planning lagi masa tu, tapi rezeki Allah.. tapi Allah juga Maha tahu, 16 minggu heart beat baby stop. masa tu memang ada check up dgn doctor and doctor sah kan baby meninggal beberapa jam sebelum scan. luluh sangat hati masa tu. tapi kena relakan. tempat dia terbaik dah disana. In shaa Allah dia jugalah bekalan kita disana kelak.

24/1/22 Baby saya meninggal dalam perut 39w5d lagi 2hari due bersalin 26/1/22. Hanya Allah sahaja yg tahu peritnya perasaan kita masatu. Tapi dgn nasihat keluarga kekuatan semua org pada saya. Ingat Allah, semuanya berlaku atas kehendakNya. Siapa kita nak melawan takdir Allah. Saya pulih dgn baik tanpa meroyan. Alhamdulillah Allah juga yg permudahkan semua urusan saya. Sekarang Alhamdulillah Allah bagi saya peluang mengandung lagi. InshaAllah dgn takdir Allah saya terima segalanya.

TapFluencer

Sedih tu normal untuk kehilangan, cuma jangan sedih lama2, yakinlah rahmat Allah luas . fobia tu ambil masa, mcm saya lepas czer, tukang urut pegang perut pun saya trauma sampai buat deep breathing. Lepas sebulan lebih rasa ok dah... buat je apa yg awak suka..sibukkan diri dgn perkara manfaat; riadah, berenang, tonton drama series..

Allah. sabar bnyak2 ya sis. anak syurga ..sy ni yg dah 35 weeks lebih pun msih ada prasaan risau dan takut. ni pon walaupun dah cukup kira gerakan ,tetap akn kejut kacau dia . sejam skali sy pantau prgerakan dia. walau kadang dia tidur/prgerakan xkuat pun bg sy tetap kne ada prgerakan. kalau x sy tak tenang.

Sejadah kan ada untuk bersujud. Mintalah pada Allah dgn solat & sabar. InshaAllah dgn mengingati Allah hati akan menjadi tenang.

TapFluencer

belum rezeki lagi. tapi mommy dah ade yg tunggu mommy dkt syurga nnti. jgn rasa fobia. next pregnancy kena be aware.

allahu😭 semoga kuat ibu 💪 insha'Allah anak syurga. semoga cepatnya dapat rezeki lagi 🤲

sis takde bleeding atau apa² ke?

Kena induce masuk ubat 3x baru baby keluar. Mmg pelik sbb takde tanda nak gugur pun. Scan di Klinik Swasta utk tgk gender baby, tapi, doc tak dapat detect heart beat baby.

Soalan popular

Artikel Berkaitan