Spotting On Off

Sape pernah dari awal kehamilan hingga akhir kehamilan mengalami spotting on off tapi baby lahir dengan selamat dan sihat? Pls kongsi pengalaman. Nak cari aura positif ni. Sebab saya dah spotting on off 4hari.

9 Balas
Tulis jawapan
Super Mum

Hye mommy. .sye awl pregnant ary 2 bleeding. .sye da rsau ..1 sbb rsau tkt pkra lma ulg kmbli(PERNAH GUGUR)..tkt sgt2. .sye google. .kata br nk mnempel. .lps 2 sye brhat. .nk kata rhat x sgt .sbb mse 2 mak sye admit. .ppum plak br bkk bngunan br. .nk ke wad br 2 agk jao skit .bjln mse 2 mcm org dlm pntg. .time 2 sye br prgenant 4bln++ xslap. .slow je jln. .laki ngan ank ong da kdpn.. ๐Ÿคฃ..dlm mse sme sye krg kn bjln..sye follow up chek up hosp. .chek up kk. .smpai 6bln++ jgk laa bleedung. .mmle bleeding agk kuat..lps 2 slow2. .spe x rsau. .mngs je. .skng alhamdulillah. .bby da 4month++ da mommy byk kn brhat. .jgn byk buat keje..jgn angkt brat sgt ye. .btw. .skng mommy bpe bln da. ?take care mommy ๐Ÿ˜๐Ÿฅฐ

Baca lagi
Post reply image
4y ago

Doaยฒ kan ye. Terima kasih ๐Ÿ˜Š

Saya pun camtu sis haritu.. Spotting on off... Sya terus pergi hospital swasta cek... Sbb pernah kguguran sblm ni... Doc scan tgk baby ok n dpt tgk dgupan jantung dah... Tp masa scan doc da tgk mcm darah yg beku area luar kantung baby... Doc ckp tu yg mybabkn sya spoting.. Doc ckp sbb sebab perubahan hormon jd mcm tu... So dia beri ubat hormon skrg syukur takda spoting kluar lagi...hrp baby sihat2 saja... Sis pergi hospital lagi puas hati...harap sis n baby baik2 saja..

Baca lagi
5y ago

Tu la sis... Tiap kali pergi tandas mmg takut...takut tgk da spotting kluar... Bila ada mmgbnak nngis rasa sbb risau sgt... Huhu... Sis jgn buat keja lasak2... Elakkn bsama suami buat smntara waktu... Tu pesan doc slalu nya sis... Sbb kndganmasih awl lagi... Harap2 smuanya ok2 sis.. โค๏ธ

VIP Member

Kalau spotting better terus ke hospital. Macam saya pernah spotting on 35 weeks. Tapi tunggu 2 - 3 hari tengok spotting tu on off atau berterusan. Lepas 5 hari baru saya gi hospital sebab nurse kk suruh ke hospital. Bila gi hospital saya kena marah dengan doktor. Dia kata, spotting tu tak normal. Apa2 yg tak normal kena segera ke hospital. Tapi Alhamdulillah, saya selamat je dan tak de apa2 yg bahaya.

Baca lagi

Saya pernah gugur tahun lepas. Tahun ni pregnant lagi. Awal pregnant sampai la sekarang dah masuk 32 minggu memang setiap bulan akan ada spotting/staining. Kadang2 keluar fresh blood kadang2 warna coklat macam tu. Bila doktor check baby okey je. Uri pun takde masalah. Tagging buku pink saya warna merah. Harap2 saya dan baby selamat dan sihat je sampai due

Baca lagi
5y ago

InsyaAllah..doa banyak2 semoga Allah lindung kita dan baby. Saya banyak dapat cuti sakit sebab doktor suruh bedrest. Kerja rumah kebanyakannya saya tak buat. Husband bnyk membantu wpun dapat jumpa hujung minggu je. Buat pun yg ringan2 je. Kena sabar demi baby โค๏ธ

VIP Member

Awalยฒ haritu pun sya tumpah darah, sebab pernah gugur bulan 2 hari tu .. tpy sya pergi scan dekat klinik anda(swasta) Alhamdulilah baby sihat.. sekarang dah 15 week .. kadang2 ada juga macam coklat2 keluar tpy selalu ๐Ÿ˜Š kne banyak rehat awal2

5y ago

Pergi check sis .. semoga x ada apa yg serius aminn

better p check klinik sis..blh doc pntau kndungan..ada spotting yg bhya n ada yg x bhya

5y ago

Saya mmg dh pegi klinik. Tp doc kata 50 50. Ada la buat kita rasa down sekejap. Tu yg cuba cari aura2 positif kat sini. Supaya saya dgn bby terus kuat

Saya! Alhamdulillah normal tiada masalah. *dh cek hospital

Sis, boleh sy tau apa jdi dgn kandungan sis skrng?

Usia kandungan sis brape?

5y ago

Xtau. Ikut date period dah 7w. Tp 16hb tu doc scan mcm baru 3w 4w. Xtau sama ada salah kira waktu period atau bby xnak membesar