37 weeks 2 days, kata2 semangat

Sapa sini due bulan 8 ? Sy dh start rasa false contractions, rasa ngilu di celah kangkang, kerap kencing, selera makan on & off, asyik nak tidur jer, sy sebenarnya nervous, happy semua ada πŸ˜‚ taktahu nak rasa apa, first child dalam usia muda so yeah, perlukan kata kata semangat dari ibu ibu TAP πŸ˜†β€ MY DUE 19 AUGUST πŸ˜†β€ #firstbaby

22 Balas
Tulis jawapan

sama la kita due bln ni jgk sy 29/8.. tp masih lagi bekerja.. xtahu bila ni nak start cuti maternity baby asyik mengeras je n sakit celah kangkang..

3y ago

sis siti fatimah: plannya mcm tu la sis.. tp bila kt rumah time WFH suka nya diorg mencari sy.. bila ada kt office ni seharian xda yg gangguπŸ˜… kalau iktkan sy ambil cuti sminggu sbelum due.. sy ada gdm on medication kena bersalin 38weeks..kalau iktkan tarikh 15/8 ni genap 38 weeks.. tp ada last check up pakar 9/8 ni.. minggu ni nak kena pass kerja la sb nak start cuti dh minggu dpn.. nasib baik rumah n tempat kerja 5 minit je naik keta.. hospital dr rumah pun dlm 10-15minit je.

Saya baru masuk 36minggu tapi dah rasa false contractions.. Rasa bdebar walaupun anak ke 3.. Due 31.08

due bln 8... 22/8. kaki kejap sembab kejap surut. tgn kebas, mlm2 xleh tidur. cepat2 lah keluar xlarat betul

sama macam sy sakit celah kangkang 😰😰due kita pom sama 19/8,,moga dipermudahkan urusan sisπŸ₯°πŸ₯°

3y ago

sy celah kangkang boleh tahan lagi, yg tk tahan tu bila rasa ngilu then sy boleh dgr tulang belakang bunyi kruk krak kruk krak πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

saya pun due bln 8,24/8..skrg ni sy rase perut ni kram je,sy dh start senaman..semoge cpt la brsalin..

3y ago

bole seach senaman mudah bersalin

VIP Member

mg selamat semuanya dan d pmudahkan segalanya..Allahuma aamiin ..fightimm✊🏻πŸ”₯

Wah tarikh due sama dgn tarikh lahir saya ☺️☺️

Super Mum

Insya Allah, mudah mudahan dimudahkan urusan sis,

moga dipermudahkan urusan

sy 37 weeks 6 days.