22 Balas

Sama la. Sy due date 6/8 tp alhamdulillah 29/7 hritu dh selamat bersalin. Kali lewat sikit bersalinnya, yg sulung dulu 37w6d dh bersalin. Yg ni lambat semngu dr yg sulung. Alhamdulillah sakit pun main2 ja. Turun tanda darah lendir awal pg. G hospital dh kul 3 tu pun sbb skit main2 ja. Cek bukaan dh 4cm tolak laborroom terus. Lepas doc pecahkn air ketuban baru terus menjadi contraction n dlm masa stgh jam alhamdulillah selamat melahirkn. Masuk laborroom kul 4, lepas asar doc pecahkn air ketuban n 5.30 baby selamat dilahirkn. Baby sempt tdo smlm jer ngan sy, pastu terus masuk ni cu sbb muntah susu n dh 5 hri xjumpa baby ni huhuhu masih on antibiotik. Doakn baby sy cpt discharge yer. Rindu teramat sngt dh ni. 😞😞😞😞😞

sama la due kita jugak.. saya anak yg no 2.. tapi berlainan dengan yg 1st dlu.. 1st dlu awal 2mnggu keluar, time tu turun tanda darah.. pergi hospital cek bukaan dah 3cm padahal xde rasa sakit pun.. esoknya dah buka 7cm trus tolak lb.. yg no 2 ni xde trun tanda lagi.. cuma sakit2 bahagian bawah tapi x kerap.. confius plak jadinya.. 😅 😅

saya due bulan 8 sama lah dengan saya rasa ngilu dekat celah kangkang ,kerap kencing ,selera makan kurang ,malam berjaga siang asyik nak tido je kita sama lah first baby ni takut tu memang ada happy apatah lagi kan dengan takde pengalamannya pulak dengan usia yang muda harap ii dipermudahkan urusan bersalin nanti 😭😂

ye usia muda jugak due date 18/8 takut tu aduhh jangan cakap lah tapi sekarang ni saya dah rasa macam sakit ii dekat perut tapi tak tahu tu samada contration palsu atau betul suami kerja tu yang risau tu 😩😂ye ea tak boleh baik ambulance sekarang ?

Saya due 17/8. Skrg kerap rasa perut mengeras. Semalam scan berat baby dah 3.4kg. Hope boleh bersalin dalam masa terdekat supaya baby x membesar lagi. Huhu. Saya doakan semua ibu2 yg due bln8 yg belum melahirkan, semoga dipermudahkan segala urusan 😘

sy pun due bulan ni juga 21/8.. mmg kerap kencing kdg kalau tgh sedap tdo rasa mcm nak duduk dkt bilik air terus, selera makan pun on/off (ikut mood).. kdg perut mengeras rasa mcm nk meletop 😅 pengalaman pun tak ada sbb anak first juga..

saya masa lahirkan anak pertama tu 38w tak rasa apa2 tanda pun. 38w 5d tu, tau2 je pergi kedai runcit nak bayar beli barang, tiba2 air ketuban pecah 🤣 2 jam lepas tu baru start rasa contraction slow² dan semakin kuat.

Saya due 31/8 ni.. Dh mula ngilu celah kangkang, sendi otot mula sakit2, kerap kencing, kerap rasa mcm sesuatu nk terkeluar and kuat tidur 😂 Ya allah permudahkan lah segala urusan ibu2 di luar sana.. Amiiinnnn

Sy bersalin masa 37w2d 😂 sementara ada masa ni dalami ilmu breastfeeding, penjagaan newborn, cara selamat utk bayi tidur.. and mcm2 lagi.. sbb nnt dh bsalin dh x smpat dah😂 semoga selamat semua ya sis

sma laa dgn sya, kerap nk ke tandas, celah kangkang pon dah start sakit.. due sy 23/8 , tp nervous dia lain macam je rasa.. harap dipermudahkan lah segala urusan ibu² pada musim pendamik nie..

sis kena kerap berjalan,kena banyak mkn kurma,saya baru 2 hari lepas bersalin,baby lahir tak sampai due date ,due saya 4 hb ogos,baby lahir ngam2 31 julai

Soalan popular

Artikel Berkaitan