Macamana nak buang tahi hidung baby newborn?

Hi salam semua, baby saya baru 17 hari , kadangtu saya tgk dia banyak sangat tahi hidung ..kesian tgk dia mcm x selesa nak bernafas . Tapi tahi hidung dia dalam sangat.. tak boleh nak korek. So, saya nak tanya mommy2 mcmana ea kita nak buang tahi hidung baby secara selamat ?

6 Balas
Tulis jawapan

saya selalu buang lepas mandikan baby sbb time tu tahi hidungnya cair, senang nak buang. kalau baby bersin lagi senang haha. guna putik kapas, jolok sikit dan pusing2, tahi hidung tu akan melekat sendiri. kalau tak confident, boleh ambil tisu, gulung bahagian hjung tu untuk jolok.

TapFluencer

Klau sy guna je pngorek hidung yg plastik ada lampu tu..buat slow2.. skrg dh besar sikit sy guna putik kapas yg kcik utk baby yg ada lekuk..basahkn sikit sblm korek..pstu klau xlpas jgk, guna pnyedut hidung elektrik tu..nangis kjap je takpe

Saya beli sepit mcm ni. Dkt shopee. Hujung dia tumpul. Senang nk tarik taik hidung bby. Sblum2 ni pakai sepit besi, bhya jgk tkut hidung bby tluka waktu dia meronta2 tu

Post reply image

Mcm saya pakai penyepit plastik, serious mudah sangat2. Penyepit yang selalu 1 set dengan sepit kuku semua tu.

biasa sya guna korek telinga ๐Ÿ˜„ sampai lh beanak ke2 ni... lebih baik korek lepas mandi pagi

Sy guna tisu je sbb selalunya tahi hidung baby ni mudah nk tarik