Tips Berpantang Keguguran

Salam sejahtera semua 💕 Saya mengalami keguguran pada trimester pertama ( kandungan bertahan 6 weeks sahaja ) Alhamdulillah telah selesai menjalani rawatan di hospital 3 hari lepas. Ni pengalaman pertama buat saya 😢 setelah 5 bulan berkahwin. Saya nak minta tips berpantang dari segi rutin harian, Apa yang tak boleh dibuat? Contoh, Tak boleh banyak bergerak ke? ( saye housewife ) Kemudian, tips dari segi pemakanan & minuman ketika berpantang. Apa yang tak boleh dimakan? Boleh minum susu tak? Air apa lagi ye boleh diminum? Atau hanya air kosong/suam sahaja? Setakat 3 hari ni, saya makan nasi + ikan panggang kunyit + sayur pun rebus je. 😅 Tak berani makan benda lain. Tapi badan rasa lesu sikit & ade angin, kembung sikit perut ni. Sapu minyak panas boleh ke? Mohon share tips nye 💕 Maaf banyak soalan. Terima kasih sudi luangkan masa membantu. Moga Tuhan memberi ganjaran atas kebaikan kalian ❤️ #firsttime #mohonbantu

1 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

pantang keguguran Sama dgn pantang bersalin. sebaiknya pantang elok2 agar mudah Hamil lagi Lepas ni. makan jamu. pakai stokin, Mandi herba.

2y ago

Terima Kasih untuk info nyer ❤️