Tak boleh makan acid folic

Salam, saya baru 7week. Dari awal tahu mengandung sampai 5week makan. Naik 6week saya terus tak makan sebab saya dah start alahan. Saya minum air masak je muntah, tengok ubat-ubatan pun nak muntah. Pernah paksa makan minum tapi selalunya akan keluar balik. Xpe ke๐Ÿ˜”sebab bila muntah badan akan auto jadi lembik X larat sgt. Tu saya takut nak paksa2 makan minum. Sape pernah ade pengalaman mcm saya. Baby okay tak ?

4 Balas
Tulis jawapan

Saya masa mengandung anak pertama macam ni lah alahan saya, tak boleh minum air masak langsung. Tapi boleh minum air mineral yang jenama mahal sikit, saya dulu hanya boleh minum air Evian atau spritzer je. Air masak atau mineral jenama lain memang saya tak boleh minum. Awak kena try minum jenama air yang mana sesuai. Memang kita rasa semua air masak macam sama je, tapi masa mengandung ni kadang hormon kita lain macam, kita akan rasa setiap air berbeza. Cubalah mana tahu boleh kan.

Baca lagi

Xdinafikan ade org yg mmg bila ngndung xboleh telan acid folic saya ade 2 3 org kawan mcm tuโ€ฆnak telan demi kesihatan anak tpi jenuh bergaduh dgn diri sendiriโ€ฆinsya Allah mintk Allah lindungkan, u dah usaha sebaik mgkin n mintak2 alahan mcm tu xlama.. kawan2 saya masuk week 10 semua dah kembali normal n anak2 semua kluar sihat insya Allah..

Baca lagi

Wasalam. seeloknya folic acid tetap dimkan. nanti takut baby ada effect kalau tak mkn folic acid. utk berjaga2 sahaja. cuba mkn folic acid dgn air milo suam ke

Sis pi klinik minta advice drpd doctor kebiasaan doctor akan bg ubat tahan muntah. Insyallah nnt dah makan lega sikit. Folid asid sgt2 penting