32 Balas

Kalau sy, doktor O&G suruh minum susu fullcream atau susu kambing bile tau je preggy, tak kisah berapa minggu, tak kisah perisa ape..dan elakkan susu khas ibu preggy sbb tinggi gula..so far sepanjang mengandung Alhamdulillah sy tak penah ade masalah gdm & lain2..anak2 yg lahir pon xpenah kena kuning 🤲🏽

Semua jenis susu boleh di minum awak 😊 -Susu khas ibu mengandung (anmum, enfamama, frisomum, etc) -Susu kotak full cream (Dutch lady, goodday, farm fresh, etc) - Susu tepung (nespray, fernleaf, everyday, etc) *Elakkan yang berperisa. Itu sahaja.

Terpulang bukan suatu kemestian. Saya tak check up di KK. Monthly check up with O&G.

Sy pregnant br 7minggu,Ade alahan pd bau2 & kerap loya,tp xde muntah..Sy try minum susu ni... so far Alhamdulillah boleh masok... sbb sebelom pregnant Sy mmg x suka minum susu... pharmacy yg suggest susu ni...rs Dan bau ok...harga bawah rm40 cm tu satu kotak Ade 14pack

yeke? oh sbb ada kafein tu ke

Dulu sy minum susu kambing higoat sepanjang mengandung. Sbb susu kambing elak anak dpt jaundice. Alhamdulillah anak 1st xkena jaundice. Skrg tgh preggy ank 2nd xleh minum higoat lak tekak tak terima. Boleh minum dutchlady freshmilk je

sy minum susu tepung nespray je. tupun pakar o&g yg sarankan. kalau boleh dia kata elakkan yg berperisa. minum yg plain je.. sy mmg suka minum susu sblum kawin lg.. alhamdulillah xde mslh nk minum susu tepung..

Saya masa sebelum masukkan embryo sampai dah confirm pregnant, minum Anmum Materna Chocolate tu. Lepas tu try Enfamama. Minum air gula dekat kk, takde sangkut GDM. Ok je. Makan minum seharian kena jaga lah.

sy kalau xleh mnum sy mnum susu berperisa . tp sy mnum susu kotak je jenis goodday. smpaila skrg mnum . alhamdulillah ble lahir ank sy kuat tulang dia. 2 bln lebih kepala dy dh kuat.

saya minum susu ni sekarang dari saya pregnant 8 weeks aritu, sekarang dh 13 weeks, alhamdulillah so far minum membantu n bacaan gula saya okey masa checkup kat kk

hritu doc kata kat sy , tak kesah susu pape .. saya minum fernleaf full cream . tkpun HL , goodday , dutch lady . tgk laa mood nk mnum mana satu hahaha.

Anmum pon saya tak bole minum sebab bau kuat betul. Lepas tu saya cuba Wildan susu kambing memang okay, murah jugak dlm rm40 cmtu and terus minum ni je

Soalan popular

Artikel Berkaitan