mommy yang bekerja

salam mommy2 yg berkerja , biasa waktu bila mommy buat aktiviti dgn anak? sy berkerja 9am-6pm. hati ni berat je nak masuk kerja. anak baru nak masuk 3 bulan. boleh share tk waktu bila mommy spend time dgn anak? #firstmom #firstbaby

1 Balas
Tulis jawapan

Hi, jadual kerja awak sama macam saya. Saya tahu dan faham apa yang awak rasa. Rasa susah hati, sedih, tak kuat, semua ada kan. Percayalah mommies are strong and kita bolehπŸ’ͺ Macam saya anak bangun tido pukul 6am. Jadi waktu ni la saya spend time dengan dia susu, mandi, breakfast time. Pukul 8am saya dah hantar pengasuh. Balik kerja sampai rumah paling lewat pukul 7pm. Spend time dengan baby sampai pukul 8pm. Sebab itu memang rutin. Weekend full day dengan baby. Sekarang dah setahun. Alhamdulillah masih lagi sama.

Baca lagi
1y ago

alhamdulillah thankyou sis. inshaAllah sy nak cuba ikut jadual sis. kalau boleh kita nk dia ada masa jgkkan nk buat aktiviti dgn kita , utk monitor perkembangan dia. tuh yg berat hati sgt nak hntr pengasuh. tapi komitmen tk mengizinkan kalau tk kerja πŸ˜