Terhidu Bau Bahan Kimia Penyebab Gugur?

Salam & Hi mommies ๐Ÿ™‹๐Ÿปโ€โ™€๏ธ Saya nak tumpang tanya & minta pendapat mommies semua, kalau kita bekerja dalam industry kimia & selalu terdedah/terhidu bau bahan kimia akan memberi effect pada kandungan kita ke? Sebab saya baru lepas keguguran 2 minggu lepas (masa gugur usia kandungan baru 11 weeks plus), and Doctor cakap baby stop growing/terbantut & tak membesar & chromosome yg tak cukup. Kalau besar pun mungkin tak sihat & ada baby defect. Cuma saya terfikir adakah antara faktor nya sbb saya bekerja di dalam industri kimia? Dan memang selalu handle bahan kimia sampai bau kuat even dah pakai double layer mask. Saya ada baca and cuba cari dekat google and memang ada 50-50 results. Tapi apa pun sy redha dengan ketentuan Allah swt. Saya yakin Allah akan gantikan dengan rezeki yg lebih baik. Cuma saya hanya nak tahu kalau mommies semua ada yg tahu pasal ni/ada experience macamni ? Boleh share supaya kita lebih berhati-hati lepasni. In syaa Allah ๐Ÿ˜Šโœจ

2 Balas
Tulis jawapan

tahun lepas sy pn keguguran 16week, dktor cakap mnde sama mcm sis. baby terbantut, tak membesar. dktor ckp bayi yg tk menjadi. klau hidup mgkin tk sempurna. tp sy tk kerja kilang bahan kimia. tk terhidu kimia atau apa2 pn.. mgkin juga sudah takdir. selalu nya selepas keguguran lg cepat lekat n baby lg kuat, dn rahim kite pn kuat. alhamdulillah 6bulan lpas gugur terus lekat lg. n skrang tggu mase nk brsalin je ni. sy rase mgkin juga ya tk boleh trhidu bahan2 kimia. nak2 plk selalu trhidu. sbb asap rokok pn tk boleh terhidu tau. tk elok untk kandungan dn ibu. wallahua'alam ๐Ÿ˜Š๐Ÿ’•

Baca lagi

Boleh jadi disebabkan itu sbab sy pun kerja makmal. Hari2 terdedah bhn kimia. Dan sy jgk pernah mengalami silent misscarage. Baby tiba2 tiada heartbeat