9 Balas

Nak tanya jugak, kalau pancut dalam blh ke? Skrg kandungan 21 week. Kadang2 kesian kat husband asyik pancut luar je. Pernah juga dia req nak pancut dlm tapi sya tolak takut jadi apa2 dekat kandungan. Nasib baik suami faham. Dan saya pernah jugak keguguran 7 bln lpas. Jadi trauma dan kesiankan suami juga

sy tgk sorg dr ni post kt TT slmt pancut dlm week 16 ke atas

Sy husband tkt nk bersama 😅 lps tahu pregnant dlm 4-5weeks smpai skrg 25weeks xbersama lagi..mlm2 tido pon nk terpeluk je dia cpt2 angkat tangan tkt kene perut..sy peluk bantal kene perut pon dia tarik bantal tu 😂 dh ckp xpe bby selamat, doc pon dh ckp tapi tu la dia risau sgt

hahaha at least kalo korang takut korang boleh bincang...saya ni husb main lanyak je..ko cakap la ko tu takut effect baby ke,even ko Ngah berperang NGN alahan..x de nya...selalu dia cakap doktor tu apa tau...bukan nak burukkan.seronok tngok org yg husb dia boleh bawak berbincang ni..

huhu saya pun sedih bila baca ni, tak dapat bayang apa perasaan sis yang hadap. moga sis kuat dan sabar dengan sikap suami yang macam tu. moga suami sis lembut hati nak berbincang apa2 isu dengan sis elok2 dan sayang sis selayaknya seorang isteri.

Saya pernah keguguran 3x awal trimester...Jadi semua based on dr punya advise....better puan dapatkan nasihat doktor. Semua orang tak sama.... Macam saya kedudukan uri hampir menutupi laluan ..... Jadi doktor tak galakkan sebab takut bleeding.

waalaykumussalam hi. kalau baby sihat, ibu pun sihat, tak ada bleeding etc, patutnya selamat je untuk bersama sepanjang pregnancy jangan risau. next time check up boleh tanya doktor untuk kepastian.

Saya pun pernah gugur. Next pregnancy saya try & error at 12w, buat slow2. Bila tengok okay takda spotting/bleeding apa saya teruskan sampailah melahirkan

Selamat je. Sy 2 Kali gugur. pregnant Kali ke 3 dari awal sampai ke nak bersalin tu okay je bersama. slow2

Yang sebenarnya, awak perlu minta advice daripada doktor awak. Doktor yang akan examine and advice.

wasalam. sebaya kandungan kita, sis.. in shaa Allah Selamat je.. jgn wat ganas2..

Soalan popular

Artikel Berkaitan