27 Balas

sangat membantu sis.. sy start awal tahu pregnant suami dhs search susu ape yg ade.. yg mampu dibeli & x sangkut gdm.. Alhamdulillah.. jumpe susu ni.. sy amal smpai 7 bulan.. mmg hb cantik.. sbb niat suami last2 nk beranak nnti nk minum mamadil.. terus nk masuk 7 bulan tukar.. 1 lg mase tu hb dh turun.. jdi try mamadil okey sikit dh naik sikit.. yg pasti susu ni recommended.. hb cantik xsgkut gdm.. sy beli 3 perisa.. sbb Original xleh telan.. sebelom pregnant suke ori.. tp dh pregnant nk coklat atau strawberry plak.. pandai baby.. ahaha.. dulu bukan main coklat xsuke.. ni terbalik.. pape pun okey susu ni.. minum pg & mlm.. tp sy 1 gelas je sehari.. sbb kdg kenyang sgt2 minum air masak lg.. kncing selalu.. jd 1 cawan jela.. korang jgn ikut ye

pastu sy confirm semula dengan misi.. lepas yg ke 2 ade x lg minum air gula? katenye xde dah.. pastu sy saje tny.. kalau berat naik mendadak tibe2 kena x last2 nnti? dia kate ye.. kalau naik mndadak mmg kene la.. sbb sepatutnya dekat2 due berat dh slow2 turun sikit.. tp sy ni jenis mudah naik mudah turun.. maintain kdg.. jd xpaham jgk😅 cume kawal mkn2 mnis gitula..mlm xmkn kdg.. sy plk lepas detect drh tggi terus kene p 1mggu skli.. jd tiap kli p timbang berat seminggu nk 200g je naik.. xboleh lebih.. kalau lebih kne rujuk doc.. tp stkt ni ok lg la.. lebih2 sgt kene p hari2 plk klinik check BP.. 😅

TapFluencer

Awal kehamilan sy minum susu similac mom yg sy redeem(dpt free gift redeem dari susu anak sulung-Similac Gain Kids Langkah 4)tapi disebabkan morning sickness yg teruk,sy xminum&bila tanya nurse yg incharge sy di kkia dia nasihatkn stop minum susu ibu dari mana² brand sbb tinggi kandungan gula.Nurse suggest susu low fat mcm Dutch Lady,Marigold dll. Syukur lps minum susu marigold nie,langsung x detect masa check bacaan gula(sy gdm on diet).bacaan gula cantik..hb pun sama maintain 12.jika susu marigold hl low fat nie dh ngam dgn tekak sis,better teruskn😅

tq sis, mmg ngam. lgpon HB saya dah 2 bulan drop sikit. 11.6 turun 11.0.

VIP Member

Saya awal² minum susu anmum. Tp tu pun xhabis rasa mcm susu basi. Sbb awal² preggy saya alahan. Sampai lah menunggu hari ni saya tak minum pape susu. Kalau takat dutchlady kotak boleh telan lah. Mana² yang kena dengan tekak bolehlah minum hehe.

ok tq sis 🥰

boleh je susu nie..susu nie pon ad acid folik..sy mmg amalkn susu HL nie..sb sy preggy de kencing manis..doc pemakanan pon de ckp susu HL nie pon ok..tekak pn ley telan yg original je..yg perisa xblh telan.

sama laa, saya blh minim yg original ni je 🥰

susu ni elok untuk mommies yg ada gdm. hari tu sy minum susu HL gak lepas tahu ada gdm sebab sakan sangat minum frisomum sampai kena gdm.

noted hihi 🥰

VIP Member

Takpe rasanya. Saya dulu takleh telan langsung susu khas utk org mengandung tu. Minum susu HL ni ok je blh telan. 😁

okie, hehe. saya pon dah tk lalu nk minum susu anmum materna tu 😓

Bagus je sbb sy sndri pon nurse and doc sarankn.. Sy tk suka Susu ibu hamil 😂 alhamdulillah anak sy bam bam sihat.. Syukur alhamdulillah

hehe alhamdulillah 💫

Boleh minum je..asal ibu minum susu..ok je..saya memang tak pernah minum susu ibu/anmum ke ape..minum ducth lady low fat/coklat je😅

sebelum ni ada jgk saya minum susu anmum materna tp ntah laa tak lalu rasa 😓

sy dr kandungan 4bulan sy minum susu higoat hingga lah melahirkan.alhamdulillah semua ok&alhamdulillah ank x ada kuning langsung..

susu kambing kan, saya terfikir jgk nak minum. tp ada yg ckp susu kambing ni panas, seeloknya minum masa kandungan 7 bulan ke atas. sis minum ok je kan ?

bleh je sis.. sy pon tgh amal susu ni je skgg.. nak beli yg perisa tkot sngkut gdm😅.. tp yg ni elok skli ad acid folid smua

hehe original ni pon dh sdp 💫

Soalan popular

Artikel Berkaitan