4 Balas

Saya ada 3 including portable one brand apa tah color hijau travel-friendly boleh panaskan dalam kereta & end up tak guna. Anak saya mmg dah trained dari NB minum susu sejuk & no problem pun kalau minum cuaca sejuk or time demam. Yg bestnya dia tak pernah nursing strike, tak pernah kena ulcer & saya perasan lidah dia sentiasa bersih last cuci guna cotton tu dlm pantang cl buatkan then sampai la dia tumbuh gigi setahun baru saya ajar gosok guna silicone toothbrush. Not sure org lain tp for me membazir. Pernah juga la keluar g mall bawa warmer tp rasa renyah betul nk warm kan tu kena buka penutup bagai pastu take time juga nk tunggu even 3 mins pun cukup lama yaaaa for baby melalak. Kalau warmer yg jenis balut bottle tu pun lagi lama nk warm. Warmer sy beli letak kt rumah BS pun dia pulang balik after several weeks. Cara saya senang je let say time keluar baby dah df siap2 kt rumah/kereta, saya bajet masa bila next dia nk minum so saya keluarkan siap2 dari cooler bag. Chilled ebm yg baru keluar dari fridge tahan lebih kurang 2hrs dgn syarat tak kena air liur baby. So if 2pm dah df, 2.30pm saya keluarkan dari bag by 3.30-4pm susu dah tak sejuk sgt & baby boleh terus minum. Ni kalau cth pergi mall or kt rumah la, kalau kat pantai or kawasan panas kena keluarkan lambert sikit sbb cuaca panas temperature cpt naik. So far anak saya setahun buat camni okay je berat pun cantik bambam & bersyukur sgt dia sihat walafiat

Ok sis. Tq share 👍

susu bdn bg dlm suhu bilik je pun boleh. kluarkn dlm 5 10 minit trus boleh bg anak xyah panaskan pun. sy sejuk ke panas sy bg je ank sy ebm sejuk sbb sy epmom plus ebm sejuk bkn penyebab batuk pun ramai pakar laktasi dh share psl ni. plus khasiat susu lg terjamin kang klau panaskan terlebih la trkurg la. pd sy klau anak mmg nk sejuk bg je sbb bukannya portable warmer tu panaskan cpt pun. 15 minit gak tggu. but if nk beli jgk boleh try brand numom punya warmer. kot nk pnskan dlm hotel pun, letak je air suam dlm mug, rendam botol yg ade ebm dlm 5 minit dh boleh bg anak dah haaa

bg sy membazir😆sbb kalau beli warmer yg cepatkan panas, maksudnya perubahan suhu susu mendadak kn tk elok.. kalau beli yg lambat tu, lambat ok tp baik rendam je😅 beli thermos bwk air panas je, nanti nk guna letak ais pun onz akan datang kan.. https://s.shopee.com.my/40MwG7WAb3 tumbler ni tahan lama panas dia, dah pakai best

wc.. sy prefer rendam je. dan lg prefer direct feed je, sbb byk kebaikan anak dpt bila dbf time travel pn.. kan susu kita ajaib auto sesuai utk kegunaan semasa. kalau pisah dgn anak tu tkleh buatapo laa kn.ebm diperlukan

saya tak pernah guna milk warmer sbb pada saya membazir. kalau travel biasanya saya akan bf anak siap² dalam kereta sebelum turun.

Soalan popular

Artikel Berkaitan