13 Balas

Klo plan nk try implan, better try depo dulu, depo serasi baru ambil implan. Kos implan tak murah. Sy rasa base pemakanan kita jugak. Ada jer tak pakai perancang berat bdn naik sbb tak kawal pemakanan but apa2 refer doc dulu sblm nk guna apa2 perancang.

Reaction pada perancang berlainan ya setiap individu. Sebab hormon org lain2. Semua perancang ada side effects dia melainkan awk pakai kondom and iud. Ada org pill buat naik berat badan ada org serasi takda effect. Kena try and error

intrauterine device

org kata implan paling elok nak pasang smpai 5thun pon boleh.. tp kt kk mmg tkde la kena pasang kt klinik swsta.. sy ambik depo jer stkat ni okay je ng sy cuma kdg mood turla swing sikitt

kan turlah kata ad smpai 5 years pon ad sbb tgok komen org dia pakai..

lepas luar je sis. semuanya selesa. cuma terganggu sikit la waktu nak klimaks tu tak dapat sama² sebab husb nak tarik keluar dah takut tersasar.

ye betul. sy dh kena..pre ejaculation pun ada sperma. masa detect upt +ve punya la sy tanya balik husband sbb sy mmg ingat dia lepas luar. tapi bila research, pre ejaculation kdg si husband xsedar.

Sy dan adik amek depo..adik mentain kurus..sy makin kembang😂 effect stiap perancang x sama utkstiap org.ikut bdn masing2 sis.

doc akan buat asessment pada badan sendiri tak bole tanya org. lain org lain oenerimaan kesesuaian pada jenis2 perancang

kak ipar saya pakai implanon, katanya lepas pakai tu memang hormon buat dia asyik lapar je, badan pun dah naik.

semua perancang tu kacau hormon sis. reaksi badan masing2 macam mana sebenarnya. jadi tak boleh nak janji akan ada kesan yg sama atau tak.

Lain badan lain penerimaan sis. I ambik implan berat tak naik. Semua ok. Kawan i on implan, berat naik.

saya tak ambik perancang apa2 😅 tetap badan turun sedikit. saya nak tahu ini perancang yang penting?

kalau awak boleh untuk merancang sendiri, tak menjadi masalah.

Bnyk kwn sy di tmpt working komplain lpas injek badan naik include my mom….

Soalan popular

Artikel Berkaitan