23 Balas

Sy stress btl Pasal HB rendah ni..2 mggu lepas checkup 8.9 hari ni drop 8.2..padahal makan maltofer 2x sehari..ni doc suh mkn 3x sehari pulak…Kita ye2 makan banyak sayur segala…sekali bukan hb Yg naik..berat lak Yg naik 1kg(2mggu🥴) esok repeat lak sekali minum air gula pula🤦🏾‍♀️…mujur scan baby semua nampak ok…legalah walaupun dah tadah tangan cucuk sana sini..

sy bukak buku hb 8.1 lepas tu kena ambil sampel untuk talasemia(alhamdulillah negatif)..semggu lepas tu naik 9.6.. 2minggu lepas tu naik jd 12 hihi tp kena repeat lg tiap 2mggu jumpa nurse..sy doc suruh mkn 2kali sehari eberet...ubat mkn kena jarak dlm 2jam sebelum dgn selepas...doc kata nk lebih bagus minum dgn air limau..lg cepat ubat larut..

sy masa preggy anak 1st mmg X boleh mkn zincofer ni...inform nurse dia tukar maltofer...preggy ank 2nd sy try obimin dr 10weeks sampai skg ok....alahan muntah2 pon start hilang bila sy start mkn obimin ni ☺️

VIP Member

puan blh bgtw doc yg puan x sesuai mkn ubt ni..mcm sy dlu xblh mkn ni sbb selalu rasa pening bila lepas mkn dan nk muntah..doc tukakn pd iberet..mg dpmudahkan segalanya..aamiin

saya makan iberet okay. zincofer memang muntah balik, try obimin xde effect langsung. sy makan masa bangun tido pagi. alhamdulillah so far hb above 11.

Puan boleh bagitahu doctor atau nurse in charge untuk tukar ubat. Memang ramai yang takboleh telan zincofer ni 😅

Yes, cuba dulu 💯 sama sama 😊

Saya mula2 muntah juga mkn. Tp lps tu ,Nurse bg tips, makan sebelum tidur. Boleh cuba

oh yeke. sy akan cuba harini 😊 terima kasih

kita mkn iberet..1st & 2nd baby mmg mkn iberet. HB alhamdulillah okay smp deliver 😊

Saya juga ada makan ubat zincofer ni.. tp x blh jg..x sampai setengah jam muntah balik..

sya mkn bcomplex shklee..msuk 2nd trismester mkn vitalea..hb smua ok ..alhmdulillah🥰

sy jadi pening n mual klau makan obimin😅 xtahu la antara alahan atau ubat tak sesuai

Soalan popular

Artikel Berkaitan