9 Balas

Saya setakat ini sehari aje ponteng puasa sebab baby mcm tak gerak Sgt. Sblm ni baby aktif aje gerak walaupun puasa. Petua dia untuk tahan lama puasa masa sahur mesti makan nasi tambah 2 kali. Kalau sekadar mkn roti dan oat aje memang tak tahan sbb masa puasa ganti macam itu makan waktu sahur. Time berbuka terus naik angin dekat kepala dan dada. Lepas tu masa sahur ambil kurma dalam lima biji. Kandungan saya 25 minggu.

terima ksh akak, sama kandungan saya pun 25 minggu

sama 6 bulan, setakat puasa ni 3 hari tinggal sebab teruk sangat lapar dia and sampai perut keras. tiap kali sahur buat experiment mana yang boleh tahan sampai berbuka, nasi kurma semua tak tahan, 12pm dah terketar lapar. sampai muntah. pagi tadi makan oat tiga sudu, scrambled egg 2 biji, dan ayam masak lemak, so far setakat sekarang masih ok, moga sampai ke berbuka 🫶🏻🤲🏻

saya pn stkat ni 3hr tggl..1 st n 2nd tu sbb die mr ketar²,kul6.30..kli ke3 sbb tgn luke drh byk kuo jd nk pitam..ni nt 8hb kne mnum air gula .hrp 4hr jela..smge bby baik² aje

Setakat ni 2 hari je sy tinggal puasa, tu pun sebab check up kt klinik. Tips nya kena makan sahur dan minum air secukupnya. Sy memang makan berat sikit utk sahur, nasi dan makan kurma sekali. Alhamdulillah sepanjang puasa, takde mual or muntah. Baby pun ada pergerakan. So sy teruskan puasa mcm biasa…tapi still kena ikut atas badan sendiri jugak ye mommies

buat masa ni dh 11 hari tinggal puasa sbb Second day puasa dh kena warded, BP low, pening... memang ada history BP low, bila mengandung + puasa lg kena jaga²... but time cuti, keep puasa sbb duduk rumah, rehat shja.. if kerja yg 50-50... lately ni kerap kena gerd smpai muntah kt office, so x berani nk keep puasa... nnt kang warded kali ke-2, naya 🙃

buat overnight oat, susu+oat+kurma+buah. then minum air masak byk start consume dari malam lagi air. kalau sempat makan roti sikit and telur pun baik utk tahan lapar. alhamdulillah stkt ni 2 hari baru tggal puasa itupun sbb kena minum air gula. Apapun depends on badan masing ii, if tak tahan berbuka. Jgn paksa.

puasa je mcm biasa selagi rasa mampu. alhamd i puasa juga even doktor tak bagi (degil sikit) sbb i ada gdm and mkn ubat. tapi so far ok je puasa takde rasa hipo. cuma doktor ada pesan depends la pda i nak puasa ke tak, ok je cuma kalau rasa hipo cepat2 berbuka.

sy bgn sahur tp bila dah start lapar sy berbuka,tahap gastrik sy teruk..lapar sikit mmg mudah kna angin,loya dan ketar2.. sy berbuka je

sama. sy bangun sahur tapi perut kdg² tahan sampai pukul 11am je. kalau tahan mmg angin dan muntah x berhenti. btw sy pun ada gastrik ketika waktu pregnant je.

Kalau kurang darah, selalu rasa lemah lenguh, muntah2 mcm masuk angin, better jgn dulu bpuasa. Utamakan ksihatan baby kat dlm

me. puasa selagi larat dan Dr/nurse kata okay. makan je mcm biasa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan