βœ•

41 Balas

sy 36w sis bby msih songsang dan pert pula da ketat doc ckp(pert kcik+bby agk besr)...logik akal agak mustahil nk brpusibg blik...doc suruh serah diri 37w, jika songsang lg...doc prefer czer...tp kuasa allah, pd 37w tu, doc check n scan bby da masuk laluan semula...inshaallah, bykkn duk dlm keadaan bersujud, baring sambil kepit bantal dicelah kaki, bykkn bercakap dgn bby pujuk dia dan yg paling penting doa byk2 sis...semoga urusan sis dipermudahkan....inshaallah, aamiin...

Kes awk macam sy tapi bby sy songsang mase kandungan 27w .sebelum 30w dia dah pusing ke laluan betul 🀭

saya baru masuk 32weeks harini..normal ke kalau nadi kita laju..tiap kali check mesti pulse atas 100..kena warded 8 hari..dr scan jantung,xray paru2 check hati semua normal..darah semua ambik banyak kali pun okay…cuma masa kena admit tu lama sangat agaknya jarum tu tak tukar kena jangkitan dalam darah..sekarang dah okay..cuma nadi tu laju..selalu atas 100..pstu hb low..saya ada thalassemia katanya..takpe ke ye?? ada ke senasib ngan saya??

sama la dgn sye... Nadi mst ats 100 πŸ˜₯ bt jgk test mcm sis ckp tu tp doc ckp smua ok je...hmmm.. normal ke ek?

Tk tau lah sy pon 31 weeks ni baby msih songsang.. Kdg2 rasa die melintang.. πŸ˜…Tggu dh 32 weeks kena gi scan balik..

saye 31weeks beby songsang , puas dah pujok die .. taknak nye die bepusing , mase 34weeks nanti 8 hb 2 doc nak tengok .. kalau masih songsang , kene refer hospital melake .. harap sebelom 8 hb die da pusing laaa , risau ..

normal . sye pon melintang gak . doctor kate 36w nanti baru bby behenti gerak . kalau melintang gak dorang betolkan nti . kalau tak boleh gak . kene czer lah πŸ˜₯

sya dri 29 minggu kepala daa kat bawah skg 32minggu pn still bawah πŸ˜… harap2 tk pusing laa

saya Dari kandungan 6bulan atau 24minggu sampai 32 minggu kepala baby di bawah.kdg2 terpkir jgk,baby saya ni xpusing2 ke?tp harap kepala tu kekal la sampai masa bersalin..Amin...

slm smua syah mau tnya bh.... brbahaya kh jika kita trjatuh posisi trduduk.. saat hamil 8bulanπŸ˜–πŸ˜–

check ke doctor..

VIP Member

baby akan berpusing lagi.bila dah masuk 35 minggu baru baby akan turun kebawah kepala.tapi bila scan tnya dgn doktor tentanh kedudukan uri.sama ade dah Naik atas ke atau masih kat bawah

pernah. bnyakkan bersujud walaupun bukn wktu solat... jgn ssekali urut

saya scan baru nie 32w...doc ckp bby songsang tapi Ada ruang utk bby berpusing lagi..rpt scan 36w...hrp baby pusing and masok laluan ...bykkan berdoa jaa..bercakap dgn bby..

sy dr 29 baby kejap kepala bawah,kejap kepala atas,pastu 31 dah ke bawah, 32 dia melintang plk, mgkin sebab ketuban sy byk sgt die asik berpusing

Soalan popular