11 Balas

sama edd dengan saya, selama ni pun saya takde apa apa tanda. semalam pergi hospital sebab risau leaking air ketuban. dr check takde apa pun tapi dia kata dia tolong buka kan bukaan sebab saya gdm on diet control (tapi semalam melantak makan) lepastu balik tu memang bersama suami, and now tengah menahan sakitnya contraction dari pukul 2pagi, 4 pagi, 550 pagi and now sekarang makin kerap dah subuh pun tadi tak larat duduk je solat. lepastu since semalam memang ada darah tapi nurse cakap tu semua normal so sekarang tak tahu nak pergi hospital ke tak huhuhu

Ouh saya smlm perut memulas contraction datang kerap dari 10minit ke 5minit saya biar ja masa tu pukul4-6pagi kul7.30 air ketuban pecah terus pergi hospital cek bukaan 2cm semoga bukaan trus buka dipermudahkan segala urusan

Saya pon tengah nak cuba cepatkan hehe, mostly kata bersama suami paling menjadi... cuma untuk saya masa tak sesuai untuk bersama suami sekarang ni, banyak masalah barang rumah rosak pula seminggu ni 🥲 kalau awak dan suami tak ada apa2 masalah, bersama lah.

🥲 kalau boleh bincang dengan suami, boleh tu In Sha Allah..

Saya tahu cliche tips ni tapi memang betul menjadi. Saya banyakkan berjalan dan kalau larat sis bersama dgn suami. Saya buat these two and saya terbersalin awal, baby masa tu 34 weeks. Saya minum air kelapa sekali setiap minggu saja.

29/9 ke 29/5?? kalau bulan 9 lambat lagi tuu. kalau perlu bersalin awal dri bulan 9 doctor sendiri akn bagi ubt induce. bukan kite sendiri decide nk bersalin awal.

25/5 slh plk yaallah

sy due 26/5 pn masih belum turun tanda. skarang cuma rasa mild senggugut, kadang² tu senak kt ari². skarang pn kerap membuang

Saya 21/5 ni .. masih xd tanda2 agi, tapi dah rasa sakit perut mengeras, n sakit kat bahagian ari2..

due kita sama 29/5 tp Sy dh Selamat bersalin 12/5...Sy hari² senaman cepat bukaan tu .boleh tengok teknik senaman tu di tiktok...

dh cuba buat sis baby masih seronok duduk dlm perut haha

sy due date 16/5.. hari2 minum air kelapa, sampai hari ni xde klua ape2 tanda lg.. hahahaha.. esok 22/5 da kena serah diri..

sma siz... saya 29/5 tpi bby still happy dkat dlm smpi nk jln pun dh ssh... turun kje pun selang seli dh skrg sbb xlarat...

Normal sis , nak cpt bersalin kerap kan bersama suami . Sbb sperm bantu merangsang contraction dngn cpt

sama due date 29/5 tkpi 21/5 kena masuk wad untuk paksa bersalin guna alat.... rasa takut sangat

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan