31 Balas

bersyukurlah dik kalau tiada morning sickness. Akak dah ada 5 anak, semua alah teruk masa mengandung 1st 3 months,pg hari nak gosok gigi pun susah asyik nak muntah. now mengandung anak ke 6 setelah 9 thn, dah 5 weeks alhamdulillah so far tiada alahan, makan pun berselera. semoga Allah terus kurniakan saya kesihatan yg baik, dan semoga baby dlm kandungan juga sihat, aamiin

Yee bersyukur cuma tnye normal takkk heheh

normal saja klau x ada alahan tu.. x semesntinya mengandung mesti ada alahan.. x semua org mengandung ada alahan.. bersyukurlh klau awak mmang betul x ada alahan.. jgn diminta nk alahan seksa nk hadap hari² 🙂

Sy 8week.. Xde jugak.. Cuma Kadang2 pening & loya2 gitu jer 😅 syukur Sgt. Sebab masa anak 1st tuhan je tahu.. Sampai 8 month still teruk alahan.. 😂 Tahap mnum Air kosong pun muntah balik..

VIP Member

Sy pun rasa mcm tu mula2. Xde morning sickness apa.. Bkn niat nk belagak ke apa dgn yg slalu morning sickness teruk. Tp sebab risau peknan ke tak ni..Sekali masuk 7w jeng jeng jeng 😂😂😂

normal sis, alhamdulillah, saya pun tiada morning sickness, skrg dah 21w, first baby jugak..awal2 haritu risau jgk, tp bila tanya nurse..dia kata normal, setiap mommy lain journey dia ☺️

Saya tak pernah ada morning sickness dari mula sampai sekarang 34w. Cuma tak suka bau atau rasa sesetengah makanan. Normal kalau tak ada morning sickness, kira bertuah jugak la boleh makan.

macam sy start 6w , 9w ,12w makin rasa sbarlah menanti kenikmatan morning sickness😜😂sy paham kadang kalau tiada simptom preggy kita akan risau 😍goodluck mommy

Terima kasih yang respon.. sy tnye normal ke tak tapi sy bersyukur dan tak meminta .. neves je tgok adik brdik lain ada alahan sy je tak ok tq yang lain tu!

sy pon xda morning sickness ,masuk usia kandungan 12week mcmtu bru ada hehe awal ii tu 4week bru sy taw sy ngndung tu pon sbb x selera nsi asyik mkn asam ja

normal sis..xsemua org merasa free dr alahan...xde alahan alhamdulillah...sy tau2 preg je ada...xlama..lps 2mggu dah free..alhamdulillah...skrg dah 35w

Soalan popular

Artikel Berkaitan