20 Balas

Normal je takde alahan. Jgn mintak la alahan ni, skali dah rasa tobat xmau dah rasa. Sy pun awal2 takda alahan. Dah second trimester merasa jgk alahan Tapi sekejap ja dalam sebulan. Ni nak masuk third trimester dah. Badan org lain2, pregnancy pun lain2, so normal je takda alahan. Beruntung sis

Saya anak first memang tak ada alahan langsung. Alhamdulillah saya pun jenis aktif, so tak rasa macam pregnant. Tapi gugur jatuh bilik air. Yang kedua nii 0-3m sekali je muntah, 4-6 dekat 3/4kali je muntah. Dan Alhamdulillah still aktif kesana kesini. Rezeki takdek alahan.

𝙨𝙮𝙚 𝙢𝙤𝙧𝙣𝙞𝙣𝙜 𝙎𝙞𝙘𝙠𝙣𝙚𝙨𝙨 𝙨𝙢𝙥𝙖𝙞 4𝙗𝙡𝙣.𝙨𝙠𝙧𝙜 𝙙𝙝 𝙤𝙠 𝙙𝙝. 𝙖𝙡𝙝𝙖𝙢𝙙𝙪𝙡𝙡𝙞𝙖𝙝.... 𝙩𝙥𝙞 𝙠𝙪𝙖𝙩 𝙢𝙠𝙣 𝙡𝙚.

srnok pregy xde alahan..skg sye tgh pregy no 3..7week..xde alahan lgi..mse ank fisrt n second..munth teruk pnt..mkn smue kluar blik..😄bdn trus lemah..so bater jauh kn dri alahan..☺moga diprmudhkn sgle urusan..thniah sis..for u pregnacy..

saya pregnant kali takde alahan langsung , macm tak prgnant pulak hahahah .. and now tgh tunggu mase je 🙂 nak deliver tapi mase anak sulung ade alahan 3 minggu je , dari 7W - 10 W .. mmg mcm mayat hidup ..

sama lah saya pun tak de alahan skrg ank ptama skrg dah 19w5d alhamdulillah rzki tk de alahan

VIP Member

tak pelik, second pregnancy macam tak mngandung , hb tak pernah low, tak muntah, macam biasa je , last2 kandungan je nampak perut buncit.. sampai 6 bulan org still tak prasan Sy tengah mengandung

terima kasih semua yg sudi menjawab.. saya ttc 6 tahun tibe2 first time dpt upt positif agak eksited dan risau gak.. betul ke prgnant ni tp xde alahan 😅 ingt minggu dpn bru nk g scan..

normal, masa sy 1st & 2nd pregnant tak ada alahan.aktif sgt. utk yg 3rd ni alahan teruk, pening,mual 24jam. nak berjalan pon malas. makan pon memilih..sy sendiri pening 😅

sy morning sickness sampai 26weeks.. skrng baru la tkde dh.. dh masuk 27weeks .. doakan sy ye semua.. semoga dipermudahkan.. inshaAllah aamiin

normal...sbb setgh org xsme...mcm sy...taubat dh la morning sickness tu...ni pun sbb dh msuk 4bulan...dh kurang sikit...😁😁

Soalan popular

Artikel Berkaitan