16 Balas

TapFluencer

Mcm saya bawa 2 set baju romper pendek, masa kat spital baby pakai baju hospital. Masa discharge baru nurse pakaikan romper tu. Tp blum lagi nurse tolak kitorang kat depan lift, si baby muntah kat baju tu. So nurse bawa masuk nursery lagi tukarkan 1 romper tu lagi🤣

sy bawa romper lengan panjang. hospital sejuk bercaircond. Semasa di wad, baby di pakaikan baju hospital. Kita hanya pakaikan baju sendiri bila hari discharge nak bawa blk je. Ni pengalaman saya bersalin di hospital kerajaan dan anak di tahan di NICU

kalau bersalin di hospital kerajaan biasanya sy bw dlm 2 helai jer baju baby newborn warna putih yg berbutang atau zip sbb dlm wad biasanya pakai baju hospital lg.. nti sebelum nk discharge pun misi akan cek lg sblum keluar wad..

kalau hospital gov, better bawa baju butang depan dengan seluar. sebab nanti doktor akan selalu nak check baby, kalau pakai rompers payah sikit. ni apa yg saya dengar orang selalu share lah.

saya bersalin Lepas ad jugak packing2 ikut Hari Tu day 1, day 2 dengan labour room punye,, tpi disebabkan baby kene masuk NICU ,, nurse mintak pampers dgn wet tissue je...mase nak bwk balik baby Baru pakaikan baju

better bawa baju yg berzip atau ada butang..seluar tak payah pakaikan pon takpe sbb baby sentiasa berbungkus bedung.nak tukar pampers pon senang..

Saya pun xsure. Saya ikut plastik yg ada list tu jer. Saya pun first mom. Orang cakap xperlu bawak baju baby banyak2 tapi saya bawak jer. Lantaklah kan

kt LR HSA nurse sruh bwa bedung,1 SET BAJU BUTANG,PAMPERS tu je..tpi bby sy lahir2 dy bgi pakai baju je seluar tak,lps tu pampers bedung

Baju butang bawa 2. 1 utk LR, 1 utk balik. Bawa lebih 1 pun tak pe. Pempers, tisu basah...

TapFluencer

baju butang depan lagi senang. senang doktor nak cek. lagipun nak jaga pusat baby newborn.

Soalan popular

Artikel Berkaitan