11 Balas

saya cadangkan sis, beli barang time kandungan 7bulan...sepanjang 7bulan tu kalau sis mampu, sis lengkapkan semua barang2 sis...sebab, sis cakap tadi suami sis kerja jauh, kalau dia jauh, sis tak ada teman nak beli....melainkan sis shopping online...tu tak kisahlah sis 8bulan baru nak bershopping....kalau pasal suami sis tu, kalau boleh, dah dekat2 due tu...biarlah dah ada dekat sisi sis, nanti sis nak bersalin awal ke apa2 masalah ke, suami dah ada depan mata

Saya anak first start 7bulan prepare barang2. Dh start 8bulan lebih suami mmg sentiasa disisi. Tapi spoil jugak masok laboor room beranak tanpa suami haha sebab suami sttle wedding kakak. Dia nak teman malam tu kat hospital, tapi saya takbgi. Sebab ingad lepas wedd laa kot baru bersalin, rupanya pagi tu jugak hihihi

Saya start beli barang sikit sikit dari 12 weeks. Saya surirumah je. Atas badan sis kalau sis larat 8 bulan pun masih boleh lagi sendiri kot. Macam saya start 36 weeks, saya dah tak larat. Kalau duduk bersila, nak bangun kena berpaut, kena ada hasben la baru senang nak bangun. Hihi

Da masuk 7 bulan beli lah sikit2, beli barang ibu n bby yg penting2 dulu untuk ke hospital dan standby letak dalam kereta.. Barang2 laen nak beli terus pon boleh, kalau boleh beli je terus nanti dah masuk 8 bulan dah xlarat nak jalan sangat... Buat checklist barang apa yang nak kena beli,

VIP Member

Kalau orang lain, awal2 dah beli kot. Kalau saya, masih ikut pantang larang orang tua. Cukup 7 bulan baru saya shopping barang baby. Lepas tu saya beli dekat shopee je sebab saya tak larat nak jalan2 dekat kedai baby. Lagipun dapat jimat banyak

sy mula 6bln sbb dh tahu jantina. tp step by step. suami kerja jauh. kdg beli online. kdg kalau suami ada balik sini, kami beli sama ke kedai. yg penting sis listkn barangan. nanti semuanya lancar. 😇🙏

Sy 20week da start beli skit2.. Bli yg basic2 dulu utk bby n labor room.. Pstu yg besar2 cm stroller carseat tu bli kt expo bby...smpingan2 utk tmbh2 bli kt shopee. Murah2.. Huhuu..

VIP Member

Ank first dulu dlm 7 bulan macam tu baru cari keperluan bby.. Mcm sy 37w mmg akan bersalin dari ank first smpai yg ank no3

VIP Member

Suami sy pun jauh, nanti 3 minggu sebelum due dia akan datang jaga saya sebelum dan selepas bersalin

VIP Member

Saya start beli dah sikit2 masa 6 bulan. Sebab nnt dah 8 bulan tak larat nak jalan. Hehe.

Soalan popular

Artikel Berkaitan