โœ•

16 Balas

1st trim takleh makan nasi goreng , bau tumis nak nak masak lemak memang duduk jejauh . Nasi macam nasi tomato,briyani,arab seangkatan dengannye takboleh makan. Paling nak makan sekali and boleh masuk yang pedas pedas je . Pastu masetu dah nak masuk trim2 memang teringin sangat ayam gepuk, beli nasi ayam penyet sebab lapar sangat dah mase tu and nak yang pedas . Dahtu rupe nasi ayam penyet macam mane rupe tapi sebab lapar beli la nak makan . Dah sampai order nye boleh nangis tengok nasi ayam penyet tu sebab taksame macam nasi ayam gepuk ๐Ÿ˜‚

1st trismeter nasi mmg tkmakan kerap , rse nk muntah kalau nmpk nasi tu ๐Ÿ˜† senang cite mse 1st trismeter makan benda berat tkbnyk , saya bnyk ambik buah jee masuk 2nd alahan hilang smpai mengidam nk buat donut sendiri alhamdulillah nasib menjadi ๐Ÿ˜… lepastu craving durian sesangat alhamdulillah dpt . masuk 3rd dh makan mcm mcm sebelum beranak pun sempat makan nasi lemak ๐Ÿคฃ

ank 1st, ttbe ngidam durian smpai husband pun pelik biar btul nk mkn durian sbb sye mmg xblh langsung bau durian & xsuka durian. nsb time tu musim buah sng la dpt duriannyaaa ๐Ÿ˜‚ ank 2nd xdek ngidam sgt pun just suka mkn mangga muda masam2 cicah kuah rojak ๐Ÿ˜‚

saya pulak 1st sama makan muntah makan muntah, 2nd ni, saya makan tp blh sikit je.. nak masuk 3rd ni, makan mcm biasa mcm waktu xpregnant, makan pun xde teringin apa2 sangat cuma suka air limau asam boi๐Ÿ˜… yg lain Alhamdulilah Allah mudahkan xde lah nk bukan2

Saya pon sama, 1st tri langsung takleh nak telan apa. Loya muntah je kerja. Masuk tengah tengah 2nd tri tu dah elok sickness terus membuak nafsu makan. Sekarang saya asyik nak makan burger ramly tepi jalan and makan bercheese ๐Ÿ˜†

saya 1st trim sampai 2nd trim msh muntah2. kdg2 tak tahu nak mkn apa sbb asal lps mkn mesti muntah๐Ÿฅน takde selera langsung, cuma suka mkn yg masam2 dan pedas2. tp selalu mkn pedas pun tak elok juga kan๐Ÿ˜‚

sy smpai 3rd trimester ni masih alahan. teringin nk rase mengidam jugak sbb smpai skrg masih makan apa yg boleh masuk tekak je huhuu ๐Ÿ˜ข tgk org masak dlm utube pon rase nk muntah...

gegirl budak ni... masuk 32 weeks bru nmpk sebelum ni malu je asyik berkepit

saya masuk hujung tm 2 sampai tm 3 ni mengidam yang masam masam. pergi kedai makan ke, aiskrim ke memang ambik yang masam je๐Ÿ˜‚ sampai mak risau asyik makan masam

saya sepanjang Pregnant anak ke4 gila makan tembikai ๐Ÿ‰.... Alhamdulillah tak ada alahan langsung..walhal mengandung 3 anak sebelum ni ada alahan..

eh sama hahahaha mengidam yang pedas pedas kentang lenyek kfc dgn coleslaw tapi itulah alahan takmau bagi kerjasama sampai trim3 pun alahan lagi๐Ÿ˜†

Soalan popular

Artikel Berkaitan