4 Balas

susu badan terhasil sejak usia kandungan 16w. tak perlu buat apa2 dan tak perlu risau. susu badan tak kan kering. tak perlu buat apa2 dan jangan sekali2 pump. boleh trigger early contraction dan kelahiran baby pramatang. cukup sekadar cuci dgn air bersih setiap kali awak mandi. kalau tak selesa pakai breast pad atau milk collector yg bersesuaian ini penerangan dr lactation counselor puan azura kalau nak pakai milk collector, please mommy guna yang macam dalam gambar saya attach ni, tapi jangan pakai lama-lama atau terlalu menekan ya.. tak sesuai guna milk collector yang ada sucking tu, kandungan ibu belum matang, kita tak nak trigger contraction.. lagi selamat, gunalah breast pad biasa sahaja.. susu akan sentiasa ada selagi ada DEMAND dan SUPPLY. sejurus kelahiran bayi awak boleh terus directfeed baby. belom terlambat utk belajar ilmu penyusuan susu ibu. sebab penyusuan susu ibu ni tak semudah a,b,c.

Saya pulak seawal 16W dah keluar, tapi takde sampai menitik², cuma perasan kadang² ada tompokan pada baju atau bra. Dan bila nak mandi perasan macam ada kuping² nipis yang dah kering melekat pada nipple. Ada hari ada keluar, ada hari dia kering je. Saya anak first, takde pengalaman, tapi selagi tak keluar susu yang banyak tu takyah risau kot

kan dia kata susu dia keluar banyak😅

TapFluencer

susu bdn akn terus terhasil smpai lahirnya bby. pnglmn sy, sy cuma pkai breast pad sahaja. bila mandi cuma lap bersihkan..xde usik or picit.

boleh cuba pakai milk collector yang boleh selit dalam bra.

Soalan popular

Artikel Berkaitan